Jauni grozījumi likumā – plāno aizliegt ziedot olšūnas sievietēm, kuras vēl nav laidušas pasaulē bērnus

0 komentāri

Vietnē manabalss.lv šonedēļ sākta parakstu vākšana pret grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz liegt iespēju vēl nedzemdējušām sievietēm ziedot savas olšūnas citiem pāriem, kam tas ir nepieciešams. Ārstu vidū vienprātības šajā jautājumā nav.

Ginekologi un reproduktologi runā par dažādiem zinātniskiem pētījumiem, kas gan pierāda, gan apgāž apgalvojumus, ka olšūnu donēšana ar hiperstimulācijas medikamentu palīdzību var nodarīt nopietnu kaitējumu veselībai, piemēram, sekmēt neauglību vai vēzi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Kamēr nebūs zinātniski pamatotu pierādījumu tam, ka šī procedūra ir pilnīgi nekaitīga, mēs nostāsimies sieviešu aizsardzības pusē. Šim solim ir jābūt ļoti apzinātām un sieviete, kura ir dzemdējusi, viņa var šo soli daudz lielākā mērā apzināties,” teic veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Parakstu vākšanas iniciatīvas ierosinātāja ar domubiedriem likuma pieņemšanas gadījumā sola turpināt vākt parakstus un iesniegt valsts prezidentam lūgumu nodot likumu otrreizējai caurskatīšanai.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas