Jaundzimušos Latvijā tagad sauc vārdos, kas labi skan gan latviski, gan angliski

2 komentāri

Latvijā visbiežāk mazuļiem tiek doti vārdi, kas ir labskanīgi gan latviešu, gan angļu valodā, noskaidroja LNT raidījums 900 sekundes.

Taču tajā pašā laikā arvien vairāk vecāku saviem jaundzimušajiem izvēlas senus latviešu vārdus, un popularitāti atgūst arī Jāņi un Līgas. Tiesa gan TOP 5 populārāko vārdu sarakstā gan Jāņa un Līgas vārdu vēl nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirmajā šā gada populārāko vārdu piecniekā ir iekļuvuši tādi vārdi kā Roberts, Markuss, Artjoms, Ralfs un Gustavs. Pirmie trīs vārdi – Roberts, Markuss un Artjoms – savas pozīcijas nenodod jau vairākus gadus. Piemēram, Roberts pirmajā piecniekā ir jau 14 gadus.

Līdzīgi ir arī ar meiteņu vārdiem. Populārākie meiteņu vārdi patlaban ir – Sofija, Emīlija, Anna, Alise un Marta. Taču neviens no šiem vārdiem nebija populāri pirms 10 – 20 gadiem. Ik gadu vērojot jaundzimušo vārdu statistiku, var pamanīt, ka tie mainās cikliski, aptuveni ik pēc pieciem gadiem.

Laura Laiva PMLP pārstāve:

Pirms desmit gadiem mums populāri vārdi bija Jānis, Edgars, Artūrs, tad ienāca Aleksandrs, Daniels, Maksims. Savukārt šogad esam nonākuši līdz pašreizējam TOP 5. Prognozes liecina, ka tuvāko divu trīs gadu laikā atkal varēsim ieraudzīt izmaiņas populārāko vārdu sarakstā.

Šogad Latvijā reģistrēti arī vairāki reti vārdi. Meitenēm – Ebija, Elistīna, Loreina, Kiara, Arleta, Leksija, Elifa, bet puikām – Berts, Maigs, Arjans, Tonijs, Raufs, Sidnijs.

Parasti Dzimtsarakstu nodaļās vecāku izvēli respektē un neatrunā. ”Tā ir katra vecāku izvēle, kā nosaukt savu mazulīti. Cits kaut kur ir vārdiņu izlasījis, citam patīk ārvalstu vārdiņi, ir dažādi,” stāsta Rīgas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļas inspektore Lolita Ozoliņa.

Tendences rāda, ka arī tradicionālus latviešu vārdus vecāki izvēlas arvien biežāk, apstiprina Rīgas Dzemdību namā. Piemēram Jāņa vārds šogad dots gandrīz 150 puikām, turklāt vēl 60 vecāki ir izvēlējušies savām atvasēm šo vārdiņu kā otro.

Skaties video un uzzini vairāk!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Mammai
  +1

  Mammai

  Es tikai tā tīri intereses pēc, kopš kuriem laikiem valstij ir jāpērk tavam bērnam drēbes un jābaro !? tas parasti ir jādara vecākiem, jānodrošina ar visu nepieciešamo bērns.. nevienā valstī nemaksā lielās bērnu naudas!! Un citās valstīs vispār.. jau nepilna gada vecumā bērns ir jaatstāj ar aukli, un jaatgriežas darbā.. jo naudas vairs nemaksā nekādas, un darbu arī zaudē, ja neatgriezies :P Tā kā.. Latvija vēl šajā jomā nav tā sliktākā valsts!

  23.12.2014 09:16

 • mamma
  0

  mamma

  Mēs arī nosaucām mazo par Marku (nom. -Marks), lai arī ārzemēs labi skanētu, jo Latvijā nekur tālu tikt nevar, tikai kredītos :D pēc pirmās bērnu naudas dosimies prom, jo ar 11 eiro nevar bērnu nodrošināt, ja negribi ğērbt bērnu humpalās un barot tikai no putrām, lūgt rotaļlietas.

  19.12.2014 11:47

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas