Jaunās valdības ministri solās nekļūt par naudas šķērdētājiem

2 komentāri

Ministri, kuri jaunajā valdībā piedzīvojuši rokādes vai sāk strādāt pēc ilgāka laika, piektdien iepazinās ar savu ministriju darbiniekiem. Viņi savās nozarēs sola veikt reformas, taču no sākuma esot jāapzina situācija, kura, kā izrādās, līdz šim bijusi neskaidra.

Šogad, piesaistot arī Pasaules Bankas ekspertus, Latvijā tiks veikts visas nodokļu sistēmas audits, to jau pirmajā darba dienā sola jaunā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Pirmie audita starprezultāti būs pieejami pēc pusgada, bet viss vērtējums tiks pabeigts gada laikā. Līdz tam brīdim nekādas izmaiņas nodokļos nebūšot. Tāpat ministre nesola papildu līdzekļus citu valdības kolēģu nozarēm pirms būs gūta pārliecība, ka tas patiesi nepieciešams. Arī Reiznieces-Ozolas priekštecis Jānis Reirs, kurš iepriekš daudziem ministriem atteica papildu naudu no valsts maka, tagad labklājības ministra amatā sola nekļūt par valsts naudas šķērdētāju.

Foto

Reirs kā prioritātes min nākamgad plānoto pensiju indeksācijas koeficienta maiņu, darbu pie obligātās veselības apdrošināšanas un demogrāfijas jautājumiem. Cik prioritātes izmaksās, ministrs skaidri nesaka, taču viņam ir idejas, kur ņemt papildu naudu, piemēram, slimības lapu izdevumos, kuri krasi auguši.

Tikmēr jaunais izglītības un zinātnes ministrs, kurš savā pirmajā darba dienā bija devies uz svinīgu pasākumu Valmierā – kapsulas iemūrēšanu peldbaseina pamatos, kā pirmo akūti risināmo jautājumu min “iestrēgušo” pedagogu atalgojuma modeli. To plānots pilnveidot trīs mēnešu laikā.

Ja šogad modelim pārejas variantā pietikšot ar budžetā iezīmētajiem 9 miljoniem eiro, tad nākamgad ar 27 miljoniem, visticamāk, būs par maz. Papildu līdzekļi varētu tikt rasti racionālāk, tērējot jau ieplānotos, optimizējot skolu tīklu un skatoties arī uz kopējo valsts maku. Līdzīga situācija ir ar citu prioritāti – sasāpējušo augstākā izglītības un zinātnes finansējuma modeli.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • Inguna Neminska
  0

  Inguna Neminska

  nu, kur var taadas .... stumt !?

  13.02.2016 22:58

 • Inguna Neminska
  0

  Inguna Neminska

  juvenilaas valdekliibas senilie ministri solaas jaunniibas kljuudas pa otro galu liidz pat riiklei apakljam ieraut .
  Un noriit rezerves riiklee .

  13.02.2016 22:57

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas