Jaunās prasības par aviopasažieru datu sniegšanu drošības iestādēm Latvija ieviesīs gada beigās

0 komentāri

Jaunās prasības par aviopasažieru datu iesniegšanu drošības iestādēm Latvija plāno ieviest jau šā gada beigās. Tagad ir tapis attiecīgs likumprojekts, un pirmdien, 2. maijā, par to diskutēs ministri.

Likumprojekts tika izstrādāts galvenokārt terora draudu dēļ, lai palīdzētu drošības iestādēm identificēt aizdomīgas personas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā norāda Iekšlietu ministrija, saskaņā ar apkopotajiem datiem pērn kādai no Sīrijas konfliktā iesaistītajām pusēm no Eiropas pievienojušies trīs līdz pieci tūkstoši cilvēku. Daļa kaujinieku meklē veidus, lai atgrieztos Eiropā un veiktu teroristiskās aktivitātes, tai skaitā izmantojot lidmašīnas. Papildus tam pasažieru datu reģistrs palīdzēšot cīnīties ar citiem noziegumiem, piemēram, narkotiku pārvadāšanu.

Sistēmas pārzinis Latvijā būs Drošības policija, un aviokompānijas sniegs to rīcībā esošos datus par pasažieriem, lidojuma rezervāciju, lidojuma laiku, bagāžu, maksājumu informāciju un citus. Izstrādātajam likumprojektam vēl būs jāsaņem atbalsts valdības sēdē, bet pēc tam gaidāmas diskusijas Saeimā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas