Jaunajā valdības deklarācijā nav pateikts kategorisks “nē” papildu bēgļu uzņemšanai

1 komentārs

Nākamās valdības deklarācijā norādīts, ka Latvija izsmēlusi iespējas uzņemt papildu bēgļus, taču kategorisks “nē” jaunai bēgļu uzņemšanai no Eiropas Savienības šajā dokumentā nav pateikts. Tomēr, cik ilgi patvēruma meklētāji mūsu valstī varēs palikt un cik lieli Latvijā ir bēgļu pabalsti salīdzinājumā ar citām Eiropas valstī.

Latvijā var palikt tikai tie patvēruma meklētāji, kuri pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes veiktas izvērtēšanas saņem uzturēšanās atļauju. Vērtēt paredzēts arī tos sešus patvēruma meklētājus, kuri tikko kā ieradušies Latvijā saistībā ar Eiropas Savienības bēgļu kvotām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Jebkurā gadījumā galalēmums tiek pieņemts Latvijā,” saka iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. “Bet jebkurā gadījumā tas darbs, kas tika veikts iepriekš – tika iesaistītas gan drošības iestādes, līdz ar to es teiktu, ka ir pietiekami augsts procents, ka starptautiskajai aizsardzībai viņi kvalificēsies.”

Foto

Lai kvalificētos aizsardzībai un paliktu Latvijā, patvēruma meklētājiem jāsaņem bēgļa statuss vai alternatīvais statuss.

PMLP pārstāve Santa Jonāte norāda: “Bēgļa statusu piešķir personai, kura pamatoti baidās no vajāšanas mītnes zemē savas politiskās pārliecības, rases, tautības, sociālās piederības dēļ. Savukārt alternatīvo statusu piešķir personām, kurām mītnes zemē draud miesas vai nāves sods, spīdzināšana, necilvēcīga izturēšanās., kā arī ja valstī ir iekšējs vai ārējs bruņots konflikts.”

Cilvēki ar alternatīvo statusu drīkst Latvijā palikt vienu gadu, pēc tam viņiem uzturēšanās atļauja ir jāpagarina. Savukārt patvēruma meklētāji ar bēgļa statusu saņem pastāvīgo uzturēšanās atļauju.

Latvijā cilvēki ar alternatīvo statusu saņem pabalstu 139 eiro apmērā deviņus mēnešus, bet personām ar bēgļa statusu šis atbalsts pienākas vienu gadu. Tāpat ir atmaksātas valodas mācības. Kaimiņvalstī Lietuvā bēgļa pabalsts ir lielāks – 265 eiro. Tikmēr Igaunijā bēgļiem apmaksā dzīvesvietas īri, ja tā nepārsniedz 130 eiro mēnesī.

Vēl viņi var pretendēt uz tādiem pašiem valsts pabalstiem, pensijām, bērnu uzturlīdzekļiem un bezdarbnieku pabalstiem, kādi pienākas vietējiem iedzīvotājiem. Savukārt, piemēram, Zviedrijā cilvēki ar bēgļu statusu var pretendēt uz aptuveni 700 eiro lielu pabalstu. Vācijā personām ar apstiprinātu bēgļa statusu pabalsts ir ap 400 eiro, turklāt ir nodrošināta dzīvesvieta un apkure.

Latvijas nabadzība un zemās sociālās garantijas, ja salīdzina ar Rietumeiropas valstīm, minēti kā iespējamie iemesli, kāpēc līdz šim uz mūsu valsti piekrituši braukt tikai seši patvēruma meklētāji.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Bārts Simpsons
    0

    Bārts Simpsons

    Skaidris ka nedrikst teikt Ne ko tad saimnieki padomas!

    13.02.2016 13:19

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas