Jauna kārtība: no šodienas taksometriem vajadzēs atļauju, lai iebrauktu Vecrīgā

0 komentāri

Jauna kārtība taksometru iebraukšanai Vecrīgā – no šodienas tam nepieciešama īpaša atļauja. Rīgas dome izmaiņas saistošajos noteikumos pamato ar līdzšinējiem šoferu pārkāpumiem Vecrīgā, piemēram, bez samaksas izmantojot pašvaldības autostāvvietas.

Kopumā darbam Rīgas teritorijā izsniegtas licences 608 pārvadātājiem ar vairāk nekā diviem tūkstošiem automašīnu. Savukārt atļauju iebraukšanai Vecrīgā, samaksājot 300 eiro, līdz šim saņēmis tikai 81 uzņēmums. Ja Vecrīgā iebrauks taksometrs bez šādas atļaujas, tam draud naudas sods vai licences anulēšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

“Sods būs paredzēts tieši pārvadātājam, ja viņš pārkāps RD saistošos noteikumus un iebrauks Vecrīgā bez atļaujas, skaidrs, ka pasažierim sods netiks piemērots, bet būtu pareizi ja pasažieris pirms izmantot taksometru arī pajautātu un precizētu, vai pārvadātājam ir tiesības iebraukt Vecrīgā,” saka RD Satiksmes departamenta Pasažieru pārvadājumu pārvaldes priekšniece Jeļena Dzikēviča.

Konkurences padome paudusi bažas, ka jaunā kārtība ierobežos konkurenci, jo 300 eiro lielā nodeva uzņēmumam jāmaksā neatkarīgi no tā rīcībā esošo auto skaita. Tādējādi lielajiem uzņēmumiem būs konkurences priekšrocības attiecībā pret tiem, kuru autoparkā ir vien dažas automašīnas.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas