Jauna grāmata par Boņuku, datorspēle Īsapazeisim! – tikai daži no pasākumiem, ko plāno Latvijas simtgadei

0 komentāri

Latvijas reģionu pārstāvji trešdien, 30. martā, iepazīstināja ar pasākumiem, ko iecerējuši piedāvāt Latvijas simtgadē. Tie solās būt daudzveidīgi – līdzās tradicionālajiem koncertiem un izstādēm, arī izturības maratons un pat datorspēles. Pašvaldību pārstāvji stāsta, ka svētkus centīsies padarīt interesantus plašam iedzīvotāju lokam, taču arī intelektuāli bagātīgus, kas gan ir liels izaicinājums.

Uz Latvijas simtgadi Latgalē iecerēti vairāki pasākumi, tostarp Latvijai visai neierasts process. Īpašas datorspēles – Īsapazeisim! –  veidošana. Tās centrā ir 33 spilgtas Latgalē dzimušas personības, kas apliecinājušas sevi dažādos veidos pasaulē. Spēle paredzēta jauniešiem, kas pieraduši dzīvot digitālajā vidē, skaidro projekta autori.

Tāpat paredzēts radīt jaunu grāmatu par Latgales simbolu – Jāņa Klīdzēja radīto slaveno Boņuku.

Foto

Savukārt sportiski ekstrēmi noskaņotajiem iedzīvotājiem varētu šķist interesants Valkas piedāvātais izturības maratons, kas notiks jau šogad. Neiespējamais skrējiens, atbilstoši nosaukumam, notiks novembrī, ar vairākiem trašu garumiem, no kuriem lielākais būs 99 kilometri, divkārt pārsniedzot maratona distanci.

Tāpat reģionos iecerēts rīkot koncertus, izrādīt filmas, publiskas lekcijas, teātra izrādes.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas