Jārēķinās ar meža dzīvnieku atrašanos pilsētā

0 komentāri

Lai arī katrs gadījums, kad lielpilsētā tiek pamanīts kāds meža dzīvnieks, izraisa izbrīnu, tas nav nekas neparasts, un ar tādiem gadījumiem arī turpmāk ir jārēķinās, uzskata Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Rīgā ir daudz vietu, kurās var uzturēties mazāki vai lielāki meža dzīvnieki. Biķernieku mežā un Mežaparkā ir manīti aļņi, pirms vairākiem gadiem uz Latvijas Nacionālās operas jumta esot uzrāpusies lapsa, tāpat arī neatņemams pilsētas iemītnieks ir bebrs. Kādos zaļākos pilsētas rajonos nebūtu pārsteigums pamanīt zaķi, bet pilsētas nomalē varētu manīt ganāmies mežacūkas, stirnas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Dzīvnieki pilsētā ir, mēs viņus vienkārši nemanām. Ja reiz mūsu pilsēta ir zaļa, tad tajā ir arī dzīvnieki,” atzina Lielkalns.
Komentējot aļņu parādīšanos Mežaparkā, viņš skaidroja, ka, visticamāk, tie atpeldējuši no Jaunciema, kur ir zaļākas platības. Alnim pārpeldēt ezeru neesot liela problēma.

Pilsēta meža dzīvniekiem nodrošina labas barības un medīšanas iespējas. Piemēram, ir manīti piekūni, kas medī mazākos putnus, lapsām patīk dzīvoties pa atkritumiem, kur var atrast barību. Augstumu mīlošie putni mēdz vīt ligzdas uz ēku jumtiem vai augstiem stabiem.
Tāpat pilsētā var iemaldīties kāds putns, kam šī vide nav raksturīga. Tas parasti mēdz būt migrācijas laikā, kad putnam pēkšņi ir nojukusi trajektorija.

Skaidrojot, kāpēc dzīvnieki par savu dzīvesvietu izvēlas pilsētu, Lielkalns norādīja, ka dzīvnieku populācija kļūst blīvāka, un stiprākie mēdz izspiest vājākos, kas dzīvesvietu meklē pilsētā. Tomēr, ja sākumā šķiet, ka pilsēta ir domāta vājākiem pārstāvjiem, jo dzīve ir saistīta ar paaugstinātu stresu, tomēr šie dzīvnieki pielāgojas dzīvei pilsētā un nebūt nav tie vājākie. Piemēram, pirms dažiem gadiem Mežaparka un Čiekurkalna rajonā mitinājusies lapsa, kas bijusi tik ļoti iedzīvojusies, ka vairs suņiem ceļu nav griezusi un plucinājusi vietējo kaķu populāciju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas