Jansons asi vēršas pret smēķēšanas aizliegumu auto; to varētu apstrīdēt Satversmes tiesā

0 komentāri

Sabiedrībā neviennozīmīgu reakciju izraisījusi Veselības ministrijas iecere aizliegt smēķēšanu automašīnās. Asi reaģējis tiesībsargs Juris Jansons, kurš šādu plānu dēvē par ielaušanos privātajā telpā. Viņš neizslēdz, ka aizliegumu varētu apstrīdēt Satversmes tiesā. Tikmēr veselības ministrs Guntis Belēvičs no idejas atkāpties negrasās un gatavs smēķēšanas aizliegšanu automašīnās aizstāvēt arī Saeimā.

Veselības ministrija ir izvērsusi plašu cīņu ar smēķētājiem. Aptuveni pirms gada stājās spēkā aizliegums smēķēt uz dzīvojamo māju balkoniem. Tagad nozares ministrs Guntis Belēvičs ir apņēmības pilns aizliegt dūma uzvilkšanu arī privātajās automašīnās. Netikums smēķēt automašīnās apdraudot satiksmes drošību, kā arī paša smēķētāja un līdzbraucēju veselību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Tikmēr asi reaģējis tiesībsargs Juris Jansons. Viņš atbalsta cīņu pret smēķēšanu, taču ministrijas plānu dēvē par iejaukšanos personas privātajā telpā. Tiesībsargs neizslēdz, ka aizliegumu varētu apstrīdēt Satversmes tiesā.

Veselības ministrija gan no ieceres atkāpties negrasās. Plāns jau ir apstiprināts valdībā. Savukārt Iekšlietu ministrijā norāda, ka par soda sankcijām vēl neesot domāts. Tikmēr mediķi aizstāv Veselības ministrijas ieceri. Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis norāda, ka smēķēšana pie stūres ir izraisījusi tūkstošiem autoavāriju.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas