“Jāiet uz darbu, nevis jāreaģē uz sirēnām,” tā pret trauksmes pārbaudi attiecas rīdzinieki

2 komentāri

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šorīt plkst. 10.00 visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbināja trauksmes sirēnas. Tas darīts, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.

Šoreiz iedzīvotājiem nebija pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nebija nepieciešama. Taču gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šodien LNT ziņas pārliecinājās, ka daudzi iedzīvotāji skanošām sirēnām nepievērš vērību, uzskata to par ikdienišķu pilsētas troksni un nezina kās šādās situācijās rīkoties.

Skaties foto:

“Es nedzirdu. Ā, varbūt kaut kur skan, jā, jā. Kas jādara? Ja atrodies telpās un strādā, tad jāiet no tām ārā, vai tā?” apmulsusi ir Astrīda.

“Mēs tieši par to tagad domājam, kas jādara. Jāieslēdz radio un jāgaida ziņas, mēs tagad noskaidrojam, vai tā ir izmēģinājuma trauksme, vai kā,” teic uzrunātās studentes Beāte un Ella. Savukārt sastaptais pensionārs Jānis ir vēl kategoriskāks: “Man jāiet uz darbu, nevis jāreaģē uz sirēnām, es tā domāju. Kāpēc man jāreaģē?”

Šāda apziņošanas sistēma ar trauksmes sirēnām paredzēta iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija notikusi – dabas vai tehniska katastrofa vai arī pastāv to draudi.

Skaties video:

2 komentāri

TOP komentāri

 • Stan
  0

  Stan

  Telpās ne Barona ielas rajonā nav nekas dzirdams, ne Ulbrokas ielas rajonā... ne Mežciemā..

  28.11.2015 20:44

 • Edgars
  0

  Edgars

  Ja nemaldos, tad vismaz reizi gadā notiek šie trauksmes izmēģinājumi. Protams, ka cilvēki uz tiem nereaģē nopietni.

  27.11.2015 15:06

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas