Izveidota karte ar veselībai bīstamākajām vietām Rīgā! Tādu nav maz!

2 komentāri

Vairāki desmiti tūkstoši rīdzinieku pakļauti bīstamai apkārtējās vides iedarbībai – tā secināts pētījumā, kas veikts gada garumā un apkopots tagad. Pētījuma laikā tapusi arī karte, kurā atzīmētas vasaras laikā karstākās un arī iedzīvotāju veselībai draudīgākās vietas pilsētā.

Putekļu un trokšņu līmenis, zemes virsmas temperatūra – tie ir aspekti, ko gada garumā Rīgā analizējuši vairāk nekā 10 pētnieku. Kopumā dažādās pilsētas vietās apsekotas 130 daudzdzīvokļu mājas un aptaujāti 3000 iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Pētījuma laikā Rīgas kartē atjaunota arī siltumsalu tematika un izstrādāta jauna pilsētas virsmas temperatūras karte. Tas nozīmē, – noskaidrotas vietas, kur siltajos mēnešos ēkas, ielas segums un jumti īpaši sakarst. Tā esot izplatīta problēma daudzās metropolēs.

Piemēram, vismaz pusgadu apmēram no aprīļa līdz pat oktobrim rīdzinieces Lienes Dejus mājoklī ir ļoti karsti, bet ziemā dažkārt temperatūra tikai nedaudz pakāpjas virs 10 grādiem.

Liene Dejus, rīdziniece:
Tad, kad parādās saulīte, tad ir diezgan pagrūti. It sevišķi es arī šeit strādāju ik pa laikam, un līdz ar to tā produktivitāte nav pašā augstākajā līmenī.

Apzinot šādas vietas pētījumā, tas palīdzētu nākotnē izvēlēties, piemēram, ēkām citu krāsojumu vai ielas seguma materiālu.

Par spīti šā brīža salīdzinoši vēsajiem laikapstākļiem, noskaidrojies, ka Rīgā – Avotu un Matīsa ielas stūris – ir karstākais punkts uz galvaspilsētas kartes. Pērnā gada augusta sākumā pētnieki šeit izmērīja, ka gaisa temperatūra iesilusi līdz pat +36 grādiem pēc Celsija.

Turklāt vietās, kur veidojas siltumsalas, pastiprinās arī, piemēram, putekļu ietekme.

Karstuma iespaidā var pieaugt saslimstība ar sirds un asinsvadu slimībām, kā arī tas var negatīvi ietekmēt plaušu veselību. Līdzīgas sekas ir arī, ja cilvēks dzīvo putekļainā un skaļā vidē. Tāpēc apkopotie pētījuma rezultāti tiks nodoti tālāk risināšanai dažādām institūcijām un pašvaldībai.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas