Dagilis atzīst, ka Pieci.lv slēgšana ir iespējama

1 komentārs
Dagilis atzīst, ka Pieci.lv slēgšana ir iespējama
Foto: LETA

Pēdējā laikā izskan aicinājumi par to, ka varētu slēgt jauniešiem paredzēto sabiedrisko mediju Radio Pieci.lv, atzinis medija direktors un dīdžejs Kārlis Dagilis, kuram nav pilnīgas pārliecības par šā medija darba turpināšanos.

Patlaban oficiāla apstiprinājuma tam, ka Latvijas Radio 5 varētu tikt slēgts, nav, taču pilnības pārliecības par šā medija darba turpināšanos tā vadītājam K. Dagilim nav, viņš atzina portālam Skaties.lv.

“Šajā valstī iespējams ir pilnīgi viss, tādēļ labāk ir būt absolūti piesardzīgam un gatavam uz jebkādu pavērsienu. Mēs nevaram domāt, ka sabiedriskie mediji ir pilnīgi neaizskarami. Tagad politiķi kāpj pāri robežām, iejaucoties mediju redakcionālajā darbā,” Skaties.lv sacīja K. Dagilis.

Viņš pauž viedokli, ka to darot kritiķi, kas “vēlas pārdalīt naudu komercmedijiem”. Jāatgādina, ka iepriekš Latvijas Raidorganizāciju asociācijas (LRA) pārstāvji pauda bažas, ka Latvijas Radio 5 izšķērdē valsts līdzekļus un nesasniedz to auditoriju, kādu par prāvu summu – kopumā 1,8 miljoniem eiro -, tika solīts.

Nesen Pieci.lv izpelnījās kritiku arī par to, ka sabiedriskā medijā izskanējusi necenzēta leksika. Proti, raidījumā Pieliec Punktu hiphopa brīvrunas duelī atskanēja tādas frāzes kā “dr**t anālā” un “prasta ma**a”. Pēc tam skandalozā raidījuma vadītājs Mārtiņš Pavasaris uz laiku tika atstādināts no amata.

Radio direktors K. Dagilis sociālajā tīklā Facebook atzinis, ka šis medijs nav sasniedzis savus mērķus, kā arī citas kļūdas. Taču viņš akcentē, ka patlaban deputāti mēģina iejaukties mediju darbā. “Atzīstu, ka LR5 vēl nav sasniedzis savas virsotnes un kādu ir aizskārusi necenzēta leksika,” viņš norādīja savā ierakstā Facebook.

Atgādināsim, ka saistībā ar līdzekļu šķērdēšanu par šo radio skarbi izteicies arī deputāts Artuss Kaimiņš, kā arī European Hit Radio vadītājs Uģis Polis. K. Dagilis deputāta A. Kaimiņa komentārus un aicinājumus uzskata par “sarkano līniju” pārkāpšanu. “Aicinājumus iejaukties sabiedrisko mediju darbā Artusss Kaimiņš izplata arī oficiālajās Saeimas sēdēs. Labi zinām, ka šim aicinājumam būtu ļoti liels atbalsts no komerciālo mediju puses, kuri vēlas iegūt auditoriju un, iespējams, valsts pasūtījumus,” sacīja K. Dagilis.

Proti, 2013. gadā jaunajam medijam Latvijas Radio 5 Saeima piešķīra vairāk nekā 1,8 miljonus eiro. Šie līdzekļi tika atvēlēti 2014.-2017. gada periodam. Piemēram, 2014. gadā vien Pieci.lv attīstībai no valsts budžeta tika piešķirti 762,7 tūkstoši eiro. Uzsākot šo projektu, tika plānots, ka radio mērķauditorija būs jaunieši vecumā no 15 līdz 30 gadiem, un tika plānots sasniegt 100 tūkstošu lielu (REACH) auditoriju. Pēc viena gada darbības Pieci.lv reitingi liecināja, ka šis mērķis netika izpildīts, tādēļ izskanēja bažas, ka notiek valsts līdzekļu šķērdēšana.

TNS apkopotajos datos atklājās aina, ka Pieci.lv klausītāju skaits vecuma grupā no 12 līdz 24 gadiem ir 8398, savukārt vecuma grupā no 25 līdz 74 gadiem – 14 975 klausītāji. Kopējā auditorija, skanot visā Latvijā – Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī -, ir 23 374 klausītāji. Tātad atbilstoši koncepcijai piešķirtais finansējums 762 700 eiro apmērā tiek 8398 jauniešu lielai auditorijai, jau pērn norādīja Latvijas Raidorganizāciju asociācija (LRA) izpilddirektore Gunta Līdaka.

Radio 5 jeb Pieci.lv 2014. gada aprīlī pārņēma Latvijas Universitātes radio NABA frekvenci 93,1 MHz. Tādēļ radio NABA uz laiku palika bez apraides iespējām, līdz šā gada sākumā ieguva pavisam jaunu frekvenci FM diapazonā, kļūstot par Latvijas Radio sesto kanālu un turpinot darboties bez valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Gatis
    +1

    Gatis

    Radio nav ne vainas. Klausos biežāk kā citus.

    02.07.2015 17:03

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas