Izrādās, ne tikai putni, bet arī zivis mazuļus pasaulē laiž ligzdās

0 komentāri

Organizācijas ”Mēs zivīm” un “Latvenergo” brīvprātīgie ir sasējuši četrus simtus šādu zivju ligzdu. Tagad pienācis laiks novērtēt darba augļus – to, cik ikru ir zivju ligzdās. Tās atrodas Daugavā netālu no Meinarta baznīcas drupām Ikšķilē. Daudzās plastmasa pudeles rāda, kur atrodas ligzdas. LNT “900 sekundes” dodas pie vienas no tām izcelt ārā un apskatīt.

Izceltā ligzda ir paprāva egļu zaru bunte, kas ir pilna ar ikriem. Egļu zari tiek izmantoti, jo tiem ir daudz skuju, kur zivis var piestiprināt iznērstos ikrus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Brīvprātīgie šogad sasēja četrus simtus zivju ligzdu, un tās šoreiz ir pārbagātas ar ikriem. Tas norāda, ka asariem, raudām un brekšiem, kuri nārsto zivju ligzdās, tās ir piemērotas.

Ivita Bidere
“Latvenergo” pārstāve

“Latvenergo” darbinieki jau septīto gadu kopā ar ”Mēs zivīm” piedalās akcijā, kurā tiek veidotas zivju ligzdas šoreiz šeit, Ikšķilē, un katru reizi mēs dodamies pārbaudīt ligzdas, lai redzētu, ka tas, ko mēs darām, ir ar savu devumu, un šoreiz dabā ir 20 miljoni ikru.

Pētījumi liecina, ka no visiem daudzajiem ikriem par pieaugušām zivīm kļūst 5%. Tas var izklausīties nedaudz, taču patiesībā no šīm četrsimt zivju ligzdām izaugs viens miljons zivju.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas