Izrādās, Latvijā bieži ir situācijas, kad cilvēki tiek “stalkoti”

0 komentāri

Rīgas detektīvu aģentūra ļoti bieži saskaroties ar tādām situācijām, kad cilvēkus nomāc “stalkeris” – kāda uzmācīga persona, kas cilvēkam seko vai visu laiku nemitīgi par sevi atgādina.

“Dažreiz cilvēki zvana, un lūdz uzzināt, piemēram, datora IP adresi, no kuras nemitīgi tiek sūtīti uzmācīgi ziņojumi vai draudi. Taču šajos gadījumos tikai policija var palīdzēt… Ir gadījumi, kad “stalkera” klātbūtni jūt visu laiku,” stāsta Rīgas detektīvu aģentūras prezidente Olga Zeļika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto:

Latviešu valodā “stalkeris” ir vajātājs jeb cilvēks ar vajāšanas māniju, kas izpaužas pret konkrētu personu, upurim dažādos, uzmācīgos veidos ik dienas par sevi atgādinot.

“Ja cilvēks ir tajā situācijā un visu laiku domā par “stalkeri” – kāda īsziņa atnāks, ko viņš darīs, nav garantijas, ka dzīvībai un veselībai nav kādi draudi,” saka O. Zeļika.

Izrādās, – “stalkeri” ir bijuši arī vairākām Latvijā zināmām personām, piemēram, Mārtiņam Freimanim un Olgai Rajeckai.

Olga Rajecka, mūziķe:

Man ir bijis. Jau sāka apdraudēt manu ģimeni, meitu. Ir bijis pat tik traki. Bet tad mēs caur pazīstamiem cilvēkiem uzzinājām, kurš ir šis cilvēks. Viņš tika brīdināts, ka būs sankcijas, un ar to viss beidzās.

Pēc likuma panta policija šādās situācijās var iejaukties tad, ja izteikti tieši draudi vai ir notikusi ielaušanās īpašumā.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas