Izrādās, katrā “ātrās palīdzības” automašīnā tiek veikta pacientu filmēšana

2 komentāri

Video, kurā ārdāmies “ātrās palīdzības” automašīnā redzams Rīgas domes deputāts Andris Vilks, iespējams, daudzos radījis jautājumu – vai katrs, kurš nonāk “ātrās palīdzības” mediķu aprūpē, tiek filmēts? Atbilde ir – jā!

”Filmēšana ir katrā “ātrās palīdzības” mašīnā, un tā notiek visu laiku. Taču tas nav, lai novērotu pacientus. Filmēšana ir domāta galvenokārt, lai uzlabotu darba kvalitāti un būtu kā atbalsts mediķiem īpaši smagās situācijās. Šie mērķi ir saskaņoti Valsts datu inspekcijā,” raidījumam Bez Tabu stāsta Inga Vītola, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz ar to ir noteikts – pacientus filmēt drīkst tikai NMPD vajadzībām, un šiem materiāliem ir īpaša konfidencialitāte. Spēkratā atrodas viena videokamera un divas brīdinošas zīmes ar uzrakstu ”tiek veikta videonovērošana”.

Skaties foto:

Tādēļ saskaņā ar likumu šādi videofaili nedrīkst nokļūt trešo personu rokās, kur nu vēl tikt ievietoti publiskai apskatei. Ja tie tomēr nonāk ārpus “ātrās palīdzības”, tas ir nopietns pārkāpums.

Piekļuve šiem videomateriāliem ir ierobežotam cilvēku lokam. Tādēļ tagad dienests saistībā ar deputāta Vilka video nonākšanu internetā jau veic iekšējo dienesta pārbaudi.

Skaties video un uzzini vairāk!

2 komentāri

TOP komentāri

 • ilzeVp
  +2

  ilzeVp

  Pareizi darija,ja butu parasts cilveks ,tad neviens neliktos nezinis ,bet redziet ,ka ,,,deputata kungs Vilks ,ta uzreiz jaizmekle ,kurs vainigs ,ta tik pie mums notiekas,pilnigi riebjas! Taisnibas nav un nebusssss!

  01.10.2015 10:37

 • toto
  +2

  toto

  ...un ja nebūtu nopludināts,tad klusi un mierīgi viss būtu beidzies.
  Šicu jau arī par noziedzinieku pataisīja!

  30.09.2015 20:26

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas