Izrādās, ka vislielākie “dzērāji” pasaulē ir lietuvieši! Latvija nav pat desmitniekā

8 komentāri

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veiktajā pētījumā par alkohola patēriņu pasaules valstīs atklāts pārsteidzošs fakts – izrādās, ka visvairāk grādīgos dzērienus patērē Lietuvā, bet latvieši no Baltijas valstīm alkoholu lieto vismazāk.

Kā vēsta Business Insider, pētījumā ņemts vērā alkohola patēriņa salīdzinājums starp 2013. un 2000. gadu. OECD dati liecina, ka pilngadību sasniegušie iedzīvotāji Lietuvā gadā izdzer 14 litrus alkoholisko dzērienu, tādi atrodoties šā saraksta galvgalī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tālāk seko Austrija, Igaunija un Čehija, kuru iedzīvotāji gadā patērē aptuveni 11-12 litrus alkohola gadā. Latvija šajā sarakstā atrodas “tikai” 13. vietā – mūsu valsts iedzīvotāji vidēji patērē mazliet vairāk kā 10 litrus grādīgo dzērienu, kas ir vismazāk starp Baltijas valstīm.

Alkohola patēriņš starp valstīm:

Foto: OECD

Foto: OECD

Turpretī vismazākais alkohola patēriņš konstatēts Indonēzijā, kas tuvinās nullei. Tāpat salīdzinoši nelieli rādītāji ir arī Turcijai, Indijai un Izraēlai, kurās vidēji tiek patērēts no 1-3 litriem gadā.

Trakie Lietuvas basketbola fani:

8 komentāri

TOP komentāri

 • Sane
  +1

  Sane

  Pie mums ir tik slikts finansālais stāvoklis kad bēdas vairs nevar atļauties aliņā slīcināt.

  09.11.2015 13:54

 • Kakls
  0

  Kakls

  Un ko tagad- skriet uz bodi. Pipec cik noderīga informācija.

  12.11.2015 14:39

 • Dzira3000
  0

  Dzira3000

  Dzeru katru dienu un nēesam top10? Laikam dzeršu vel vairāk, visu algu nodzēru pagāšo, tagad visu nodzeršu divās dienās! Rekordam jākrīt!!!!

  11.11.2015 15:25

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas