Izmaksās tūkstošus eiro atlīdzībās par ārstēšanas laikā veselībai nodarītu kaitējumu

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Tuvākajā laikā tiks paziņoti vairāki pozitīvi lēmumi par atlīdzības piešķiršanu iedzīvotājiem, kuriem ārstēšanas laikā nodarīts kaitējums veselībai. Šādu iespēju paredz Ārstniecības riska fonds.

Šajā fondā gada laikā ar iesniegumiem vērsušies gandrīz 100 pacienti, kuri bijuši neapmierināti ar sniegto medicīnisko palīdzību. Pagaidām no Ārstniecības riska fonda izmaksātas pirmās trīs kompensācijas.

Divos gadījumos pacientiem bijušas neiroloģiska rakstura sūdzības pēc operācijas. Vienā gadījumā – tikusi noteikta nepareiza diagnoze un veikta kļūdaina ārstēšana. Visi trīs lēmumi bija pieņemti gadu pēc fonda darbības uzsākšanas.

Visbiežāk iedzīvotāji sūdzas par to, ka ārstēšana nav nodrošināta pietiekamā apmērā vai arī, ka nav uzstādīta pareiza diagnoze. Visvairāk sūdzības Ārstniecības riska fondā tiek saņemtas par ārstēšanu pie ginekologiem, traumatologiem, ķirurgiem un acu ārstiem.

Pasaules pieredze rāda, ka aptuveni no 2% līdz 5% no hospitalizētiem pacientiem ārstēšanas procesa laikā var tikt nodarīts kaitējums veselībai vai dzīvībai. Līdz ar to paredzēti mehānismi, kā nodarīto kaitējumu kompensēt.

Skaties video!

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas