Izmaksās tūkstošus eiro atlīdzībās par ārstēšanas laikā veselībai nodarītu kaitējumu

0 komentāri

Tuvākajā laikā tiks paziņoti vairāki pozitīvi lēmumi par atlīdzības piešķiršanu iedzīvotājiem, kuriem ārstēšanas laikā nodarīts kaitējums veselībai. Šādu iespēju paredz Ārstniecības riska fonds.

Šajā fondā gada laikā ar iesniegumiem vērsušies gandrīz 100 pacienti, kuri bijuši neapmierināti ar sniegto medicīnisko palīdzību. Pagaidām no Ārstniecības riska fonda izmaksātas pirmās trīs kompensācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Divos gadījumos pacientiem bijušas neiroloģiska rakstura sūdzības pēc operācijas. Vienā gadījumā – tikusi noteikta nepareiza diagnoze un veikta kļūdaina ārstēšana. Visi trīs lēmumi bija pieņemti gadu pēc fonda darbības uzsākšanas.

Visbiežāk iedzīvotāji sūdzas par to, ka ārstēšana nav nodrošināta pietiekamā apmērā vai arī, ka nav uzstādīta pareiza diagnoze. Visvairāk sūdzības Ārstniecības riska fondā tiek saņemtas par ārstēšanu pie ginekologiem, traumatologiem, ķirurgiem un acu ārstiem.

Pasaules pieredze rāda, ka aptuveni no 2% līdz 5% no hospitalizētiem pacientiem ārstēšanas procesa laikā var tikt nodarīts kaitējums veselībai vai dzīvībai. Līdz ar to paredzēti mehānismi, kā nodarīto kaitējumu kompensēt.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas