IZM negrib maksāt algas kultūras izglītības darbiniekiem

0 komentāri

Kultūras izglītības darbinieki vērsīsies pie Ministru prezidenta ar lūgumu apstādināt jauno pedagogu algu reformu. Šādu lēmumu trešdien, 11. maijā, pieņēma Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija pēc tikšanās ar izglītības ministru Kārli Šadurski un kultūras ministri Daci Melbārdi.

Saskaņā ar jauno pedagogu darba samaksas modeli Kultūras ministrijai pašai jāmeklē finansējums mākslas, mūzikas un dejas profesionālas ievirzes pedagogu darba samaksas segšanai. Iepriekš šo naudu kultūras izglītībai iedalīja no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta. Kā trešdien skaidroja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, ministrija var atrast naudu tikai vispārizglītojošo skolu pedagogu algu palielināšanai līdz 680 eiro par likmi. Lai reformu īstenotu šogad, papildus nepieciešami 9 miljoni eiro, bet nākamgad – vēl 27 miljoni. Savukārt, lai palielinātu algu kultūras izglītības pedagogiem, nepieciešami vēl 4,5 miljoni eiro, kuru Kultūras ministrijai neesot. Kultūras darbinieki kategoriski iebilst pret šādu nevienlīdzību un draud ar protesta akcijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija pieprasa vai nu pacelt algas visiem pedagogiem, vai piebremzēt ar reformu, kamēr netiks atrisināts jautājuma par naudas sadalījumu starp ministrijām.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas