IzM ir lēmusi: pēc šā mācību gada tiks slēgtas vēl vairākas mazās lauku skolas

0 komentāri

Izglītības un zinātnes ministrija izlēmusi par vairāku mazo skolu slēgšanu. Kā kritērijs izvēlēts skolēnu skaits – 60. Skolās, kurās mācās mazāks bērnu skaits, tiek slēgtas.

Šāds liktenis līdz ar mācību gada beigām sagaida arī Mežotnes internātskolu, kurā mācās 40 audzēkņu. Par spīti tam, ka vēl pirms dažiem gadiem skolā nomainīti logi, iekārtota metināšanas darbnīca, skolotāju rokām izkrāsoti kabineti, pieņemts lēmums to slēgt. Baumas, ka tas notiks, bijušas jau iepriekš, tādēļ šogad daudzi vecāki nolēmuši savus bērnus tajā nemaz nelaist. Savukārt tas procesu paātrinājis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Būs jādomā, kā šos visus skolotājus pārprofilēt, jo ne visi ir pensijas vecumā. Un tas pats ar bērniem – viņiem bija individuālā pieeja, nevis kā daudzskaitlīgās klasēs,” norāda Mežotnes internātskolas direktore Dace Peņķe.

Skolas telpas tukšas nepaliks, tajās plāno ierīkot pansionātu. Vēl vasarā Gulbenes novadā tiks likvidēta arī Daukstes pamatskola, bet Ventspils novadā augustā lemts slēgs Zlēku pamatskolu.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas