Izkaides vietu apmeklētājiem aicina veikt HIV testus

0 komentāri

Izklaides vietu apmeklētājus aicina veikt HIV un C hepatīta eksprestestu. Divu nedēļu garumā vairākas iecienītas izklaides vietas kļūst par informācijas nesējiem, piedāvājot gan bezmaksas prezervatīvus, gan bukletus.

No pirmdienas vairākās iecienītās izklaides vietās apmeklētājiem, baudot kokteiļus, būs jādomā arī par HIV izplatību. Redzamā vietā, gluži kā ledenes, no trauciņa varēs paņemt prezervatīvus un informatīvus materiālus. Ar šo akciju plānots pievērst sabiedrības uzmanību un iesaistīt HIV kampaņā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Pie mums ir informatīvais plakāts, cilvēkiem ir iespēja paņemt bezmaksas prezervatīvus un informācijas bukletu par to kampaņu, un arī cilvēki sevi var pasargāt no inficēšanās ar HIV, mēs esam publiska vieta, labi apmeklēta, un mēs uztveram, ka tā ir arī mūsu atbildība aicināt cilvēkus domāt par savu veselību,” teic Kaņepes kultūras centra vadītāja Liene Jurgelāne.

Foto:

Slimību profilakses un kontroles centrs akcijā piekritušas iesaistīties 14 populāras izklaides vietas, tostarp Kaņepes kultūras centrs, Just Bārs Rīgā, kā arī izklaides vietas Valmierā, Jelgavā, Liepājā un citviet.

“Veselības veicināšanas departamenta direktore (šīs ir vietas, kur pulcējas jauni cilvēki, un, tā kā jauni cilvēki arī ir HIV infekcijas riska grupā, visvairāk šo gadījumu ir no 18-49 gadiem, tad mēs arī, izmantojot šo izklaides vietu atsaucību, šādā veidā vēlamies atgādināt par iespēju pasargāt savu veselību,” saka Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume.

Tiesa gan, uzrunātas tika daudz vairāk izklaižu vietu, taču, visticamāk, dažādu aizspriedumu dēļ no šādas iespējas atteikušies. Pēdējo gadu statistika liecina, ka visbiežāk HIV infekcija Latvijā tiek iegūta heteroseksuālu dzimumkontaktu ceļā. Šīs nedēļas laikā daudzviet ir iespējams veikt anonīmus HIV un C hepatīta eksprestestus.

Skaties video:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas