Izglītības ministrijas pārstāve stāsta par gaidāmo šajā mācību gadā

0 komentāri

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji informē par gaidāmajiem jauninājumiem izglītības jomā. Viens no tiem – obligātas svešvalodas mācību ieviešana no 1. klases.

Šajā mācību gadā IZM turpinās diskusiju, kā īstenot dabaszinātņu mācību priekšmetu prioritāti. Tāpat tiks turpināts darbs pie mazākumtautību izglītības programmas, stāstīja Izglītības departamenta direktore Evita Papule. Viņa atgādināja, ka Latvijā no visām skolām 13,5% ir mazākumtautību skolas.

Tāpat šogad tiks nostiprināti pasākumi ģimnāziju attīstībai, ģimnāzijām būs iespēja veidot saviem mērķiem atbilstošu ģimnāzijas programmu, stāstīja E. Papule.

Šā gada jauninājums ir ieviest kādu no Eiropas Savienības (ES) valodām kā obligāto mācību valodu skolās no 1. klases. IZM pārstāvji paredz, ka, visticamāk, vairums skolu izvēlēsies no 1. klases mācīt angļu valodu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas