Izdotas pirmās viedierīcēs klausāmās latviešu grāmatas

0 komentāri

Katru gadu latviešu izgudrotā e-grāmatu lasīšanas aplikācija kļūst populārāka ne tikai Latvijā, bet arī valstīs, kur mīt aizbraukušie latvieši un šādi izjūt dziļāku saikni ar dzimteni. Nesen komanda Latvijas grāmatniecībā ierakstījusi pavisam jaunu lapaspusi – klausāmgrāmatas, kuras var atskaņot viedierīcēs.

Grāmatu Meitene, kas nogrieza man matus audio “ielasījusi” Valmieras drāmas teātra aktrise Inese Pudža. Papildu šai grāmatai klausāmu versiju studijā Jump ieguvusi arī Jāņa Joņeva Jelgava 94 un Ingas Ābeles Paisums, papildinot vairāk nekā 12 tūkst. lielo e-grāmatu bibliotēku. No tām latviešu valodā ir apmēram 800, un daudzas no tām svešumā lasa arī emigrējušie latvieši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Zane Bērziņa, Austrālijā dzīvojoša latviete:

Forši, ka no rīta, kamēr es eju savā pludmales pastaigā, varu klausīties Jāņa Joņeva Jelgavu un Rīgas Laiks ir kā tāds mīļš sveiciens no Latvijas katru mēnesi. Būtu diezgan grūti pasūtīt un pirkt jaunākās latviešu grāmatas caur internetu un tad sūtīt uz kādu pastu.

Ar tuvām un tālām ārvalstīm saistās arī uzņēmuma nākotnes plāni. Kopš pērnā gada nogales grāmatas konkrēto valstu valodās pieejamas arī Igaunijā un Somijā, bet šovasar plānots pievienot vēl citas valodas. Mērķis ir apmēram 10 valstis.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas