Ir noticis brīnums! Mediķiem izdodas glābt jaunu sievieti ar īpaši retu un sarežģītu kaiti

1 komentārs

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā šajos svētkos ārstiem izdevies glābt kādas 26 gadus vecas sievietes dzīvību, kura tika pārvesta no Ogres slimnīcas ar smagām, ļoti retām komplikācijām, kas bija skārušas nieres.

Jaunā sieviete cieš no smaga cukura diabēta. Šīs slimības komplikācijas bija radījušas labās nieres plašu sastrutojumu, kas saturēja gaisu. Šādu komplikāciju novēro cukura diabēta pacientiem. Tāpat pacientei kritiski samazinājās asins sastāvs, kas izsauca asins recēšanas un nieru darbības traucējumus.

Tas savukārt būtiski paaugstināja operatīvas ķirurģijas iejaukšanās risku. Paciente vēl pirms svētkiem specializētas palīdzības saņemšanai tika pārvesta uz Toksikoloģijas un sepses klīniku, kur tika gatavota nepieciešamajai operācijai, kas urologa Igora Zamullo vadībā tika veikta pirmajos Ziemassvētkos.

“Šādus gadījumus ārsti savā praksē novēro ļoti reti – mūsu valstī viens vai divi gadījumi gadā,” norāda Uroloģijas klīnikas vadītājs Vilnis Lietuvietis. “Pasaules literatūra uzrāda, ka situācijās, kad kombinējas tik negatīvi rādītāji, mirstības līmenis sasniedz līdz pat 90%. Tas, ko mūsu speciālisti ir paveikuši, līdzinās Ziemassvētku brīnumam.”

Pašlaik paciente ar ievērojamu veselības stāvokļa uzlabošanos ir pārvesta uz Uroloģijas klīniku, kur turpinās ārstēšanos. Priekšā vēl ir ilgstošs atveseļošanās periods.

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Liekas, ka liels liels PALDIES medikiem ir maz.Lai brinums turpinās.

    01.01.2016 16:52

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas