Ir brīnišķīgi būt veselai – saka pirmais cilvēks Latvijā, kuram pirms diviem gadiem veica plaušu transplantāciju

0 komentāri

Zane Lazdiņa ir dziļi ticīgs cilvēks. Notikušo viņa uzskata par brīnumu. Valsts no trīsdesmitgadīgās sievietes novērsās, bet līdzcilvēki – glāba. Zane ir pirmais pacients valstī, kam veikta plaušu transplantācija.

“Ir tik brīnišķīgi būt veselai, tiešām lieliska sajūta. Aprīlī būs pagājuši divi gadi, kopš es staigāju ar savām jaunajām plaušām, es jūtos lieliski. Priecīga, laimīga, katru dienu mostos ar pateicību, prieku visiem cilvēkiem, kas palīdzējuši, atbalstījuši,” stāsta Zane.

Notikušo un veiksmīgi pārciesto plaušu transplantāciju viņa uzskata par brīnumu. Par saziedotajiem līdzekļiem Zani operēja Vīnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Pēc prognozēm bija tikai dažas nedēļas, kas man bija atlikušas. Tas ir liels brīnums, ka es te sēžu,” saka Zane.

Vīnē, kur tika veikta operācija, Zanes ceļi krustojās ar Austrijā dzīvojošo cilvēktiesību eksperti Ievu Liepiņu. Tieši Zanes gadījums pētnieci pamudinājis pētīt, ko Latvijā izprot ar valsts garantēto veselības aprūpes minimumu un kā tas darbojas praksē.

Šonedēļ Tiesībsarga biroja prezentētā pētījuma secinājumi ir tikpat kliedzoši, cik kliedzošs ir pats Zanes gadījums, proti, veselības aprūpes konstitucionālās garantijas pašlaik Latvijā ir mīts, nevis realitāte.

No vienas puses – valsts pamatlikums garantē veselības aprūpes minimumu ikvienam, savukārt valdības piedāvātais risinājums ir problemātisko gadījumu atstāšana pašu indivīdu vai sabiedrības ziņā.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas