Internetā varētu publiskot, cik saņem katrs skolotājs

0 komentāri

Valdībā lems par ieceri internetā publiskot skolotāju algas, minot arī vārdu un uzvārdu.

Šādu kārtību paredz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotie grozījumi Izglītības likumā, kas iekļauti piektdienas, 5. novembra, valdības ārkārtas sēdes darba kārtībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jautājuma izskatīšana gan, visticamāk, tiks atlikta, jo ceturtdienas vakarā pēc koalīcijas sēdes premjere Laimdota Straujuma paziņoja, ka šī iecere valdībai būtu jāvērtē jau pēc nākamā gada budžeta pieņemšanas.

Tikmēr IZNM uzskata, ka, publicējot pedagogu vārdu, uzvārdu un amatu, kā arī saņemto algu, valsts budžeta izlietojums tiks padarīts atklātāks un pārskatāmāks. Izmaiņas nepieciešamas, lai izsekotu naudas plūsmām no pašvaldībām līdz pedagogiem, akcentē ministrija.

Tikmēr pedagogu arodbiedrība paudusi, ka iebildīs pret personas datu publiskošanu, jo tas varētu radīt nevajadzīgu situācijas saspīlējumu. Arodbiedrība gan neiebilsti, ja publiskotu algas, neminot personas datus, bet gan grupējot pa amatiem – līdzīgi, kā tas notiek valsts pārvaldē strādājošajiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas