Internetā vāc parakstus skandalozo “tikumības grozījumu” atcelšanai skolās

0 komentāri

Sabiedrības iniciatīvu portālā manabalss.lv sākta parakstu vākšana, lai panāktu pretrunīgi vērtēto Izglītības likuma “tikumības grozījumu” atcelšanu. Neilgā prakse esot pierādījusi, ka tikumības jēdziens skolās tiek izmantots, lai cenzētu profesionālu skolotāju izvēlētus mācību materiālus. Arī daudzi Saeimas deputāti atzīst, ka grozījumus vajadzētu pārskatīt, taču to autori parlamentā no savas nostājas neatkāpjas.

Portālā manabalss.lv inicatīvu tikumības grozījumu atcelšanai iesneidzis Izglītības programmas Iespējamā misija absolvents Jānis Šķesteris. Viņa motivācija: grūti definējamā tikumības jēdziena iekļaušana izglītības likumā paver diskusiju platformu, kurā gandrīz jebkurš mācību saturs var tikt apšaubīts no tikumības pozīcijām, paralizējot skolotāju darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdz dienas vidum iniciatīvu atbalstījuši 200 cilvēki. Nepieciešamais slieksnis, lai jautājumu izsaktītu Saeima – 10 000. Grozījumu atcelšanu atbalsta Reģionu partijas līderis, kurš pat aicina iniciatīvas autorus negaidīt, kamēr tiks savākti paraksti, bet atbalstu meklēt pa taisno Saeimā, kas būtu ātrāk un efektīvāk.

Tikumības grozījumu autori, izdzirdot jautājumu par šo tēmu, kļūst tramīgi. Var manīt, ka viņus šī tēma un visa ar to saistītā ažiotāža pamatīgi nogurdinājusi un nokaitinājusi.

Jāpiemin, ka skandalozos grozījumus izglītības likumā šī gada jūlijā izsludināja aizejošais prezidents Andris Bērziņš. Neilgi pēc tam vairākiem skolotājiem nācās atskaitīties priekšniecībai par it kā netikumīgu dzejoļu un filmu demonstrēšanu pusaudžiem, kas radīja pamatīgu ažiotāžu un diskusiju par cenzūru un vārda brīvību.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas