Interese par valsts valodas apgūšanu joprojām saglabājas augsta

0 komentāri

”Gribu runāt latviski, bez kļūdām”. Tā kāda sieviete, kurai dzimtā ir krievu valoda, pamato savu dalību latviešu valodas kursos. Šodien sākusies pieteikšanās latviešu valodas bezmaksas kursiem. Mācību rīkotāji atzīst, ka interese par valsts valodas apgūšanu saglabājas stabili augsta. 

Pašvaldību mācību centrā jūtams tālruņa zvanu un cilvēku pieplūdums. Irina ikdienā strādā par manikīri un labprāt runātu ar klientiem pareizā latviešu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piesakoties latviešu valodas kursiem, pēc īsas sarunas atnākušajiem tiek iedota anketa. Pēc tās rezultātiem pasniedzēja izvērtēs atnākušā latviešu valodas priekšzināšanas.

Pasniedzēja norāda, ka kursus pamatā apmeklē ikdienā krieviski runājošie rīdzinieki. Lai arī viņiem ir latviešu valodas priekšzināšanas, tomēr viņi kautrējas tās izmantot.

Rīgā latviešu valodas kursi notiks jau piekto gadu. Tomēr interese par latviešu valodu nemazinās.

Rīgas domes Izglītības departamentā norāda, ka ir divu līmeņu kursi: A līmeņa – bez priekšzināšanām un B līmeņa – jau ar iepriekšējām latviešu valodas zinībām. B līmeņa vietas aizpildās ļoti strauji, savukārt A līmenis krietni lēnāk nekā agrāk.

Galvaspilsētas Izglītības departaments šajā gadā plāno mācīt vairāk nekā 1200, kas izmaksās nedaudz vairāk par 117 tūkstošiem eiro.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas