Interese par valsts valodas apgūšanu joprojām saglabājas augsta

0 komentāri

”Gribu runāt latviski, bez kļūdām”. Tā kāda sieviete, kurai dzimtā ir krievu valoda, pamato savu dalību latviešu valodas kursos. Šodien sākusies pieteikšanās latviešu valodas bezmaksas kursiem. Mācību rīkotāji atzīst, ka interese par valsts valodas apgūšanu saglabājas stabili augsta. 

Pašvaldību mācību centrā jūtams tālruņa zvanu un cilvēku pieplūdums. Irina ikdienā strādā par manikīri un labprāt runātu ar klientiem pareizā latviešu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piesakoties latviešu valodas kursiem, pēc īsas sarunas atnākušajiem tiek iedota anketa. Pēc tās rezultātiem pasniedzēja izvērtēs atnākušā latviešu valodas priekšzināšanas.

Pasniedzēja norāda, ka kursus pamatā apmeklē ikdienā krieviski runājošie rīdzinieki. Lai arī viņiem ir latviešu valodas priekšzināšanas, tomēr viņi kautrējas tās izmantot.

Rīgā latviešu valodas kursi notiks jau piekto gadu. Tomēr interese par latviešu valodu nemazinās.

Rīgas domes Izglītības departamentā norāda, ka ir divu līmeņu kursi: A līmeņa – bez priekšzināšanām un B līmeņa – jau ar iepriekšējām latviešu valodas zinībām. B līmeņa vietas aizpildās ļoti strauji, savukārt A līmenis krietni lēnāk nekā agrāk.

Galvaspilsētas Izglītības departaments šajā gadā plāno mācīt vairāk nekā 1200, kas izmaksās nedaudz vairāk par 117 tūkstošiem eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas