Interesanti! Entuziasti dodas pļavās, lai vērotu tauriņus!

0 komentāri

Latvijā norisinās Dienastauriņu novērošanas akcija. Entuziasti un profesionāļi dodas mežos un pļavās, lai sastaptu pēc iespējas vairāk sugu.

Jau trešo gadu pēc kārtas Latvijā norisinās Dienastauriņu vērošanas akcija. Šoreiz uzvarēs tas, kas atradīs visvairāk taureņu sugu vienas dienas laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vērojot tauriņus, “svarīgs ir viss”: sākot no taureņa ūsu krāsas un beidzot ar punktu skaitu un izvietojumu uz spārniem. Piemēram, parastajam un pļavas sīksamtainim tas ir pavisam dažāds.

islabāk taureņus ir “medīt” dūmakainā laikā. Kad saule nav spoža, taureņi ir mazkustīgi, biežāk nosēžas uz puķēm un zāles, un viņus ir vieglāk nofotografēt.

Latvijā ir sastopami apmēram 2,5 tūkstoši tauriņu sugu, un tikai 110 no tām ir dienastauriņi. Entomologi pieļauj, ka katrā novadā dzīvo ap 50 dienastaureņu sugas, bet daudzviet tās joprojām nav novērotas. Latvijas tauriņu kartē vēl ir daudz baltu un vāji iekrāsoto vietu, kur entuziastu novērojumi būtu nepieciešami visvairāk.

Foto

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas