Imigrantiem ir viegli iekļūt Latvijā, jo robežsardzē trūkst darbinieku

0 komentāri

Gandrīz katru dienu tiek saņemtas ziņas, ka robežu nelikumīgi šķērso desmitiem cilvēku. Vislielākā grupa ir tieši Vjetnamas pilsoņi. Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Normunds Garbars intervijā 900 Sekundēm norāda, ka iespējas nelegāli šķērsot robežu saistītas ar to, ka robežsardzē trūkst darbinieku.

Jūlijs parādījis, ka tendence šķērsot robežu nelegāli arvien pieaug – šajā laika posmā aizturēti gandrīz 70 cilvēki jeb teju trešdaļa no visas gada statistikas, norāda Garbars.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iespēja nelegāli šķērsot robežu tikai palielinās – parādās arvien jaunas cilvēku kategorijas, kā arī pavalstniecības, un rodas jauni nelegālo cilvēku pārvadāšanas mēģinājumi.

Robežsardzes priekšnieks skaidro, ka Latvija ir nokavējusi divus gadus ar robežu iniciatīvām, kuras valdība ierosināja 2013. gadā, jo robežsargu skaits ir palicis tas pats. Būtu nepieciešams valsts papildu finansējums, taču jārēķinās, ka, saņemot šos līdzekļus, problēmu nebūs iespējams atrisināt uzreiz, brīdina Garbars.

Arī likumdošana nav vērsta uz to, lai sakārtotu šo problēmu, – Latvijas pilsoņi, kas pārvadājuši nelegālos imigrantus, ir sodīti ar piespiedu darbiem, bet ārzemniekiem sods ir pāris mēnešu ieslodzījumā.

Intervija ar Normundu Garbaru:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas