Imants Lancmanis – vīrs, kurš palīdzējis atgūt Rundāles pils spozmi

1 komentārs

LNT turpina stāstīt 20 stāstus no sirds, un ir kārta cilvēkam, pateicoties kuram, viens no Latvijas lepnumiem – Rundāles pils – ir atguvusi savu spozmi.

Rundāles pils no jauna uzmirdzēja pērn, kad tika pabeigta 50 gadus ilgusī restaurācija. Pils direktors Imants Lancmanis visu šo gadu laikā ik dienas ir bijis klāt visām pārmaiņām un jaunu eksponātu meklējumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lancmaņa un pils īpašās attiecības sākušās vairāk nekā pirms 50 gadiem, kad viņš kā mākslas students pirmoreiz palicis pa nakti Rundālē. Tieši viņš bijis viens no tiem, kas visu šo gadu laikā palīdzējis piešķirt vēsturiskajai ēkai to šarmu, kādu tā ir pelnījusi, un nekas nesilda direktora sirdi tā, kā fakts, ka pat pēc kārtējās ekskursijas beigām apmeklētāji joprojām pēta un apbrīno skaistās celtnes vēsturi.

Skaties video:

Skaties pilno interviju:

1 komentārs

TOP komentāri

 • Egons Pičners /EgA/
  0

  Egons Pičners /EgA/

  Tas ceļš, ko Imants gājis nav viegls. Un es noliecu galvu Cilvēka priekšā, kurš savu sapni ir spējis uzbūvēt. Būšu patiess, daudz esmu dzirdējis par pārestībām ko piedzīvojuši darbinieki (neņemos spriest kuram ir taisnība - Imanta viedokļa tur nav). Bet... kur mežu cērt...
  Manā šķirklī jā/nē piešķiru Imantam Dziesminieka titulu - ar lielo "D"! Tā pils ir VARENA dziesma. Un komponistam jātiek slavētam.
  EgA

  24.09.2015 00:08

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas