Iestājies astronomiskais pavasaris

0 komentāri

Šonakt, 21. martā, plkst. 0.45 Latvijā ir sācies astronomiskais pavasaris. Līdz ar astronomisko pavasari dienas kļūst garākas par naktīm. Saule jeb Saules centrs šķērso debess ekvatoru un pāriet no debess dienvidu uz debess ziemeļu puslodi.

Zemes ziemeļu puslodē dienas kļūst arvien garākas, proti, iestājas pavasaris, bet Zemes dienvidu puslodē dienas kļūst arvien īsākas un iestājas rudens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latviešu ticējumos teikts: kāds vējš pūš, pavasarim iestājoties, tāds pūš visu vasaru. Tāpat minēts, ka agrs pavasaris nesola labu vasaru, un, ja pavasarī sniegs ātri nokūst, tad vasarā būs plūdi.

Meteoroloģiskais pavasaris, kad diennakts vidējā temperatūra ir virs 0 grādiem, Latvijā šogad jau ir labu laiku. Jo īpaši pavasari var just pēdējo nedēļu laikā, jo, spīdot saulei, gaiss iesilst pat līdz plus 14, plus 15 grādiem. Tomēr šajā nedēļas nogalē gaidāms vairāk agram pavasarim raksturīgs laiks – būs cīruļputenis un sals.

Vasara šogad sāksies 21. jūnijā plkst. 13.51.

Laika ziņas

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā