Iespējamo pavasara plūdu draudi ir mazi; pašvaldības ir mācījušās no kļūdām

0 komentāri

Arī šopavasar lieli plūdi nav gaidāmi, un, pat ja atsevišķas teritorijas palu laikā applūdīs, dzīvojamās mājas, visticamāk, paliks neskartas. Atbildīgie dienesti akcentē, ka no pavasariem, kad plūdi nodarīja lielu postu, gūta mācība, turklāt daudz gatavākas plūdu novēršanai ir pašvaldības, kas nostiprinājušas upju krastus un izstrādājušas rīcības plānu iedzīvotāju evakuēšanai.

Atbildīgo dienestu Koordinācijas sanāksme, kurā tika spriests par situāciju plūdu periodā, tradicionāli norisinājās Pļaviņu hidroelektrostacijas telpās. Tika uzklausītas aktuālās meteorologu prognozes, kā arī analizēta institūciju gatavība gadījumā, ja plūdi sāktos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd gan uztraukumam nav pamata. Sausā rudens dēļ ūdens līmenis upēs ir zemāks, nekā ierasts, turklāt siltā laika dēļ ledus no lielākajām upēm jau izgājis. Daugavā gan vēl gaidāmi ledus gabali no Baltkrievijas, tomēr ne tik daudz, lai veidotu sablīvējumus.

Foto

Tādējādi šis jau būs trešais pavasaris bez lieliem plūdiem. Vienlaikus tiek akcentēts, ka atbildīgo dienestu un institūciju gatavība plūdiem ar katru gadu uzlabojas.

Tieši palu laikā hidroelektrostacijas saražo visvairāk enerģijas, kas no pašizmaksas viedokļa ir lētāka nekā termoelektrostacijās ražotā. Vienlaikus Latvenergo akcentē, ka bažām par elektrības trūkumu pamata nav. Sausuma dēļ Latvenergo savos HES pērn saražoja par 30% mazāk strāvas nekā parasti.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas