Iespēja atgriezties Latvijā! Valsts kanceleja meklē ārzemēs dzīvojošos jauniešus ar labu izglītību

6 komentāri

Valsts kanceleja izsludinājusi otro pieteikšanos uz īpašām darbavietām valsts pārvaldē, kuras domātas ārzemēs studējušiem Latvijas jauniešiem. Tiesa, arī šoreiz darbs tiek piedāvāts tikai sešiem reemigrantiem, lai gan interese ir daudzkārt lielāka. Tie, kuri jau strādā, ar savu karjeru ir apmierināti un jūtas lepni, ka ārzemēs iegūtās zināšanas Latvijai noder.

Lelde Caune Nīderlandē studēja Starptautisko biznesa vadību. Lai gan svešumā Lelde bija iedzīvojusies, atradusi draugus, viņa ne mirkli nešaubījās, ka atgriezīsies dzimtenē. Izsludinātā pieteikšanās reemigrācijas programmā darbam valsts pārvaldē bijusi iespēja. Viņa izturēja konkursu, un tagad Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā stipendijā saņem tūkstoš eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dāvis Kolbergs ir vecākais eksperts konkurences padomē. Arī viņš darbu valsts pārvaldē ieguva pēc pieteikšanās jauniešu reemigrācijas programmā. Dāvis studēja Lielbritānijā, pēc studiju beigšanas gadu nostrādāja par finanšu analītiķi lielā uzņēmumā. Svešumā pavērās straujas karjeras iespējas, taču viņš izvēlējās braukt mājās.

Darba devēju atsauksmes par reemigrējušajiem jauniešiem ir pozitīvas, un viņiem piedāvās turpināt darbu. Valsts kanceleja ir izsludinājusi otro pieteikšanos reemigrācijas programmai Darbs valsts pārvaldē. Arī šajā konkursā atlasīs sešus piemērotākos, kuri vienu gadu ik mēnesi saņems tūkstoš eiro pēc nodokļu nomaksas.

Patlaban ārzemēs studē vairāki tūkstoši Latvijas jauniešu. No viņiem – divi tūkstoši Lielbritānijā. Par to, ka interese pelnīt 1000 eiro uz rokas ir milzīga, liecina ažiotāža pirms pusgada, kad uz sešam vakancēm divās dienās pieteicās aptuveni 100 pretendentu. Vēlāk konkurence kļuva vēl sīvāka.

Skaties video:

6 komentāri

TOP komentāri

 • Lelde
  +2

  Lelde

  Vietējiem nav izdevīgi piedāvāt,valdībai vajag lai atbrauc atpakaļ uz LV kautvai 6 stradātgriboši jaunieši.Ja te LV būtu zemākā alga pēc nodokļu nomaksas ap 800 eiro diez vai tik daudzi vēl joprojām ,,tītos ''prom no LV.Mums salīdzina tikai deputātu algas ar Eiroparlamentu,par tautu deputātiem pie ,,kājas''.

  09.11.2015 22:42

 • Cufi-tupi
  +2

  Cufi-tupi

  Ka tik izpildīt plānu un atvilināt emigrējušos.

  Bet ko piedāvās? NVA aģentūru? Bezdarbnieka statusu uz gadu?

  09.11.2015 21:34

 • vietējais
  +2

  vietējais

  Varbūt no sākuma piedāvājiet tādas pašas darba iespējas LV dzīvojošajiem jauniešiem par 1000 EUR uz rokas?

  09.11.2015 19:27

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas