Ieskats vēsturē! 2001. gads Latvijā: pasūtījuma slepkavības un tirdzniecības centru būve

0 komentāri

Turpinot ik rītu tuvāk aplūkot kādu no gadiem kopš telekompānijas LNT dibināšanas, šorīt pienācis laiks mūsu tūkstošgades un arī 21. gadsimta pirmajam gadam. Tātad – 2001. gads.

Ar ko Latvijai vēsturē iegājis 2001. gads?

Šajā gadā uz Latvijas politiskās skatuves sevi pieteica jauns varonis. Proti, Latvijas Bankas prezidentam Einaram Repšem dzima ideja izveidot partiju, un viņš sāka pretrunīgi vērtētu ziedojumu vākšanu, mērķējot uz vienu miljonu ASV dolāru. Šajā gadā Repše pameta Latvijas Bankas prezidenta krēslu, un bankā kā viņa pēcteci izraudzījās Ilmāru Rimšēviču, kurš joprojām ir šajā amatā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uz jauno tūkstošgadi pārceļoja arī vecās tradīcijas – 2001. gadā Latvijā notika vairākas pasūtījuma slepkavības. Iespējams, saistībā ar kontrabandas apkarošanu tika nošauts Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Ludzas nodaļas vadītājs Vjačeslavs Liscovs. Tāpat šajā gadā tika nogalināts tiesnesis Jānis Laukroze, kuru nogalināja, visticamāk, atriebjoties par bargi spriestu sodu.

2001. gadā bija vērojams arī vesels jauno tirdzniecības centru birums. Dažādās Rīgas malās uzradās Alfa, Spice un Barona centrs, kas Rīgā darbojas vēl aizvien.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas