Ielūstot ledū, stindzinoša pelde ir garantēta… Kā izglābties, ja tas notiek?

0 komentāri

Šajā ziemas sezonā, ielūstot ledū, stindzinošu peldi negribot izbaudījuši jau vismaz trīs cilvēki. Diemžēl viens cilvēks, kāds zemledus makšķernieks, aukstā ūdens pievārēts noslīcis. Mūsu nākamajā stāstā redzēsiet, kā glābj cilvēkus, kas nonākuši līdzīgās situācijās, kā arī uzzināsiet, kā varat palīdzēt, ja kļūstat par aculiecinieku šādam, pagalam nepatīkamam un bīstamam notikumam.

Lai arī daudzviet galvaspilsētā jau atcelts aizliegums atrasties uz ūdenstilpju ledus, pat kārtīgā ziemas spelgonī, joprojām ir vietas, kur ledus kārtiņa nespēj noturēt cilvēka svaru. Ja uz tādas uzkāps, ledusauksta pelde garantēta. Kā rīkoties?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja pats nespējat izkļūt no ledus, vienīgā cerība ir kāda palīdzīga roka. Šādas situācijās, ja kāds pamana notikušo, parasti talkā dodas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vīri, vai galvaspilsētā, arī Rīgas pašvaldības policijas glābēji.

Tā kā pie katras ūdenstilpes nosēdināt glābēju komandu nav iespējams, visiem, kuri plāno doties pastaigā pa ledu, derētu iepriekš sagatavoties un pašiem parūpēties par savu drošību. Izkļūt no ūdens bez palīglīdzekļiem ir ārkārtīgi grūti, savukārt palīdzība var nebūt, turpat rokas stiepiena attālumā.

Tomēr, ja nu kļūstat par aculiecinieku nelaimei un redzat, ka kāds ielūzis ledū, jums jārīkojas nekavējoties – ledainajā ūdenī esošajam cilvēkam dotas vien dažas minūtes.

Policisti ļoti lūdz ikvienu vecāku pārrunāt redzēto arī ar mazākajiem ģimenes locekļiem. Atrašanās uz ledus jebkurā gadījumā ir bīstama, tādēļ bērniem nevajadzētu šādās pastaigās doties vieniem.

Foto

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas