Ielu muzikants, aizstāvot savu muzicēšanas vietu, gatavs ”sadot pa degunu”

2 komentāri

Rīgas domē nav pieņemti noteikumi, kas ietekmētu vai reglamentētu, kā ielu muzikanti var sadalīt laikus, lai spēlētu pilsētas ielās. Tas ielu muzikantiem liek cīnīties par vietām, kur muzicēt.

Bez Tabu devās Rīgas ielās eksperimentā, lai pārliecinātos, cik viegli mūziķiem atrast vietu, kur muzicēt. Tika izvēlēts tunelis no Centrālās stacijas uz lielveikalu Stockmann. Bez Tabu žurnālists uzreiz saņēma aizrādījumu, ka šī vieta ir aizņemta un nebūs nekādas spēlēšanas. Tomēr, ignorējot prasību, Bez Tabu žurnālists nodevās kaislīgai muzicēšanai, un jau pēc acumirkļa viņa konkurents bija gatavs agresīvi aizstāvēt ”savu skatuvi”.  Izvēle pavisam vienkārša – vai nu Bez Tabu žurnālists aizvācas, vai arī ”dabū ar saksofonu pa degunu”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visticamāk, tuvākajos gados nekas šajā jomā nemainīsies. ”To arī grūti no malas regulēt. Ja ir kādi krimināli zemteksti, tad, protams, kā jebkuram šiem muzikantiem ir jāvēršas pie policijas. Citādāk to nevar atrisināt,” stāsta Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidausks.

Savukārt Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Inese Krieviņa, runājot par ielu muzikantu muzicēšanu, norāda: ”Sūdzības parasti ir tādas, ka nepatīk skaņa, ir skaļi, traucējoši.”

Pagājušā gada laikā saņemtas 68 sūdzības par Vecrīgas ielu muzikantiem, tikpat par muzikantiem centra rajonā.

Vairāk skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Džokers
  0

  Džokers

  Lai spēlē un nopelna savu kapeiciņu, viņi jau neskrien virsū un neņem nost cilvēkiem naudu, bet strādā, lai ko nopelnītu. Sūdzās jau tie kam skauž, ka kāds var tā ko nopelnīt un nervozie čīkstekļi kam visa pasaule traucē dzīvot.

  04.03.2015 10:20

 • nezinams
  0

  nezinams

  Tas vel krievu ietekmes un vadisana,kas drikst unkas nedrikst spelet tuneli.

  03.03.2015 21:08

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas