Iekšlietu ministrija uzskata, ka Latvija nav gatava marihuānas dekriminalizācijai

0 komentāri

Iekšlietu ministrijas nostāja ir, ka Latvija ”noteikti nav” gatava marihuānas dekriminalizācijai, jo ikdienā valstī saskaras ”ar ļoti daudzām problēmām šajā jomā”, pauda Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa.

”Vai mēs esam gatavi dekriminalizēt? Diez vai. Iekšlietu ministrijas pozīcija ir tāda, ka noteikti nē, jo mēs saskaramies ikdienā ar ļoti daudz problēmām šajā jomā,” sacīja ministrijas pārstāve.

”Šis jautājums izsauc ļoti dažādas reakcijas. Ļoti dažādi ir arī sabiedrības viedokļi – ir sabiedrības daļa, kas atbalsta dažādas iniciatīvas likumdošanā; tāpat ir sabiedrības daļa, kas ir ļoti konservatīva. Tieši tāpat ir citās Eiropas Savienības valstīs,” pauda E. Siliņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat viņa atgādināja, ka jau šobrīd, lietotājam nav kriminālās atbildības, ja viņš pirmo reizi nonāk tiesībsargājošo institūciju redzes lokā. ”Taču, ja šis cilvēks gada laikā atkārtoti tiek pieķerts, tad faktiski mēs jau varam secināt, ka viņš ir kļuvis par hronisku lietotāju. Vai arī, ja viņš pārdod marihuānu, tad jā – viņam iestājas kriminālatbildība,” skaidroja ministrijas pārstāve.

Pašlaik jau Saeimā ir nonākusi 10 tūkstošu iedzīvotāju atbalstītā portāla manabalss.lv iniciatīva, kas aicina dekriminalizēt marihuānas lietošanu. Iecere būs jāvērtē Saeimai. Dekriminalizācija paredzētu, ka tā sauktās “zālītes” lietošana joprojām būtu aizliegta, taču par to vairs nebūtu kriminālatbildības.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas