Iedzīvotāji visbiežāk devuši kukuli, lai iekārtotos darbā valsts vai pašvaldību iestādē

0 komentāri

Jaunākā iedzīvotāju aptauja par korupcijas tēmu liecina, ka tautas vidū kukuļošana aizvien tiek uzskatīta par ļoti izplatītu sērgu. Visbiežāk kukuļus nākas dot privātuzņēmējiem, saskaroties ar valsts iestādēm. Iedzīvotāji par korumpētākajām uzskata veselības un tieslietu nozares.

Socioloģiskajā aptaujā, kuru veikusi pētījumu aģentūra Latvijas Fakti, noskaidrots, ka kukuļa došanas iespēju kādai valsts amatpersonai pagājušajā gadā pieļāvuši 22,2% Latvijas iedzīvotāju. 57% aptaujāto atzinuši, ka kukuļošana tiek izmantota kā līdzeklis, lai apsteigtu konkurentus, piemēram, valsts iepirkumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Iedzīvotāji stāsta, ka pēc pašu pieredzes un tuvinieku teiktā, kukuļus biežāk nākas dot, lai piekļūtu veselības pakalpojumiem, nokārtotu tehnisko apskati automašīnai, iekārtotu bērnus skolā vai bērnudārzā. KNAB ieskicē arī vidējā kukuļdevēja portretu.

KNAB priekšnieks atzīst, ka iedzīvotāju viedokli par korupciju ietekmē arī tiesu spriedumi, kas brīžiem ir pārsteidzoši maigi.

Šonedēļ, tā sauktajā Latvenergo lietā, kas bija viena no KNAB skaļākajām pēdējo gadu lietām, apsūdzētie, kuriem bija pieprasīts 5 gadu reāls cietumsods, tika cauri ar naudas sodu, faktiski, par saviem noziegumiem legāli atpērkoties.

Pētījumā secināts, ka tieši maigie sodi iedragā iedzīvotāju uzticību korupcijas apkarošanas efektivitātei.

Jāpiemin, ka vakar KNAB prokuratūrai nosūtīja materiālus par kādu Rīgas Apgabaltiesas tiesnesi, kura no kāda uzņēmēja par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu civilstrīdā, kukuļos saņēmusi 45 000 eiro. Sīkāk šo lietu gan birojs nekomentē.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas