Iedzīvotāji uzskata, ka valsts svētkos jāgodina Paulu, Vīķi-Freibergu un Ušakovu

2 komentāri

Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka 18.novembra pasākumā vajadzētu godināt komponistu Raimondu Paulu, bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S) un Ventspils mēru Aivaru Lembergu (“Latvijai un Ventspilij”), kā arī Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

To atklāj jaunākā “DNB Latvijas barometra” aptauja, kurā iedzīvotāji tika lūgti nosaukt trīs cilvēkus, kurus, viņuprāt, vajadzētu godināt svinīgajā pasākumā 18.novembrī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Salīdzinoši biežāk – 11% aptaujāto minēja komponistu Paulu. Bijušo Valsts prezidenti Vīķi-Freibergu nosauca 10% izvaicāto, Rīgas mēru Ušakovu – 9%, Lembergu – 8%, Vējoni – 5%.

Savukārt 2% minējuši Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku Valdi Dombrovski (V), skeletonistu Martinu Dukuru, akadēmiķi Jāni Stradiņu, premjerministri Laimdotu Straujumu, atmodas laika līderi Daini Īvānu.

Aptaujātie, kuri ģimenē runā latviešu valodā, biežāk nekā aptaujātie, kas ģimenē runā krievu valodā, minējuši Vīķi-Freibergu. Tikmēr aptaujātie, kuru sarunu valoda ģimenē ir krievu, biežāk atzīmējuši Lembergu un Ušakovu. Savukārt Paulu un Vējoni latviešu un krievu valodā runājošie aptaujātie minējuši vienlīdz bieži.

Salīdzinoši liela daļa jeb 41% aptaujāto nezināja, kuri cilvēki būtu jāgodina 18.novembrī, vai arī atzina, ka nav šādu cilvēku.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

Jaunākās iedzīvotāju aptaujas dati iegūti pētījumu centra SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā laikā no 9. līdz 20.oktobrim. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās, tika aptaujāti 1000 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Hūgo Vācietis
  +1

  Hūgo Vācietis

  KĀDS SAKARS KRIEVAM UŠAKOVAM AR MŪSU LATVIJAS SVĒTKIEM ?
  TAM KAS RĪKO LIELĀS DZERŠANAS KOPĀ AR SLEPKAVĀM ?

  18.11.2015 11:54

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas