Iedzīvotāji netic, ka pensijā varēs dzīvot tādu dzīvi, kādu vēlas

1 komentārs

Gandrīz divas trešdaļas jeb 64% Latvijas iedzīvotāju nav pārliecināti, ka viņiem pensijā būs pietiekami daudz naudas, lai dzīvotu tādu dzīvi, kādu viņi vēlas, liecina tirgus un sociālo pētījumu kompānijas GfK Baltic septembrī veiktās aptaujas rezultāti.

Tikmēr piektdaļa jeb 20% ir pārliecināti par labklājību vecumdienās, bet 16% nevarēja skaidri definēt savu viedokli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Optimistiskāk Latvijā noskaņoti ir jaunieši vecumā no 25 līdz 34 gadiem, tie, kuriem ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī ir 601 eiro un vairāk, kā arī Pierīgā dzīvojošie.

Savukārt pesimistiskāk uz labklājību vecumdienās raugās 45-54 un 55 un vairāk gadus veci iedzīvotāji, cittautieši, fiziska darba darītāji, bezdarbnieki, un tie, kuriem ienākumi uz vienu ģimenes locekli mēnesī ir mazāk nekā 200 eiro, kā arī Latgalē dzīvojošie.

Neskatoties uz tik drūmām Latvijas iedzīvotāju prognozēm, ”drošības spilvenu” nākotnei – uzkrājumus vecumdienām – veido vien trešdaļa jeb 33% aptaujāto. Populārākie uzkrājumi veidi šo cilvēku vidū ir iemaksas 3. pensiju līmenī, uzkrājošā dzīvības apdrošināšanas polise un naudas uzkrāšana krājkontā.

Savukārt 62% neveido nekādus uzkrājumus.

Pētījuma dati apliecina likumsakarību: tie, kas veido sev ”drošības spilvenu”, ir optimistiskāk noskaņoti par savām vecumdienām, bet tie, kas neveido – pesimistiskāk.

1 komentārs

TOP komentāri

 • kukuland
  0

  kukuland

  Visu laiku jadzird: Latvija augsti attistitas kulturas zeme!!!!!
  Tas ir Fakts: kaa kultuuras darbinieki ar zemam pensijam tagad to "augsto kultuuru"/visiem patika/ vareeja "uztaisiit" toreiz??????????
  Nu redziet-ne vienmer darba augli ir saldi!!!!!!!!!

  04.10.2015 11:18

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas