Iedzīvotāji neapzinās, cik patiesībā maksā viņu iedzīve, secina apdrošinātājs

0 komentāri

Liela daļa iedzīvotāju sev piederošo iedzīvi vērtē kā ne īpaši vērtīgu un ir pārliecināti, ka, piemēram, viņu sadzīves elektronikas vai mēbeļu vērtība nepārsniedz 1000 eiro, liecina If Apdrošināšana veiktās aptaujas rezultāti. Savukārt atlīdzību dati liecina, ka pieteiktie zaudējumi par sabojātu iedzīvi ir 5000 un vairāk tūkstošu eiro apmērā.

“Cilvēki reti aizdomājas par to, cik patiesībā daudz iedzīves viņiem pieder. Taču brīdī, kad mājoklis tiek apzagts vai to nopludina kaimiņi, izrādās, ka nozagto vai sabojāto iedzīves lietu kopējā vērtība ir liela,” informē If Apdrošināšana Īpašuma atlīdzību grupas vadītāja Una Vilgerte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par piemēru viņa min šā gada februārī Salaspils novadā kādā jaunā projekta daudzdzīvokļu ēkā notikušo jumta pārsega aizdegšanos vairāk nekā 200 kvadrātmetru platībā. Dzēšot ugunsgrēku, tika nopludināti dzīvokļi vairākos stāvos un pamatīgi sabojāta arī tajos esošā iedzīve.

“Šobrīd esam saņēmuši iedzīvotāju atlīdzību pieteikumus, kuros norādītie zaudējumi svārstās no 5 000 līdz pat 12 000 eiro. Taču ne visi cilvēki bija izvēlējušies apdrošināt savu iedzīvi, tāpēc apdrošināšana kompensēs tikai mājokļa remontu, bet jauna iedzīve, sākot no elektriskās tējkannas un beidzot ar mēbelēm, dažiem būs jāgādā pašiem. Citos gadījumos, kad, piemēram, dzīvokli appludinājuši kaimiņi un bojāta vien daļa iedzīves, par salietu mīksto mēbeļu vai apģērbu un apavu zaudējumu vidēji esam izmaksājuši atlīdzības 600 eiro apmērā,” norāda Una Vilgerte.

Uzskata, ka nepieder vērtīgas lietas

64% iedzīvotāju ir pārliecināti, ka viņu sadzīves elektronikas – video un TV aparatūras, datortehnikas, putekļsūcēju, veļas mazgājamo mašīnu un citu priekšmetu – kopējā vērtība nav lielāka par 1000 eiro. Savukārt 53% aptaujas dalībnieku ir pārliecināti, ka arī viņu mājoklī esošās mēbeles, ieskaitot iebūvētās mēbeles, apgaismes iekārtas un citas, nav dārgākas par 1000 eiro.

Nedomā par to, kas pieder

50% aptaujāto cilvēku atzina, ka nav aizdomājušies par to, cik patiesībā vērta ir viņu iedzīve, un tikai 8% cilvēku norādīja, ka ir rēķinājuši, cik maksā viņiem piederošās lietas. 10% aptaujas dalībnieku uzskatīja, ka viņu mājokļos neatrodas nekas īpaši vērtīgs, bet vēl 46% atzina, ka viņiem pieder vien pieticīgs iedzīves priekšmetu skaits.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas