Gulbis sīvā cīņa uzvar Federeru

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis svētdien, 1. jūnijā, Francijas atklātā čempionāta ceturtās kārtas spēlē piecos setos pieveica visu laiku titulētāko tenisistu Rodžeru Federeru.

Gulbis vienu no savas karjeras lielākajām uzvarām izcīnīja smagā cīņā – pirmo setu zaudēja taibreikā ar 6-7 (5:7), tad otro setu taibreika izspēlē uzvarēja 7-6 (7:3).

Latvijas tenisists bija pārāks arī trešajā setā ar 6-2, taču Federers atspēlējās ceturtajā setā ar 6:4.

Visbeidzot izšķirošajā setā Ernests pārspēja šveicieti ar 6-3.

Otrajā setā Federers neizmantoja divas setbumbas, savukārt Gulbis cīņas gaitu lauza ceturtajā setā, kad paņēma medicīnisko pārtraukumu, bet pēc atgriešanās kortā darbojās daudz pārliecinošāk.

Līdz ar to Gulbis otro reizi karjerā pieveicis Federeru un otro reizi sasniedzis “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālu.

Turpretī Federers pirmo reizi kopš 2004. gada nespēja iekļūt Francijas čempionāta ceturtdaļfinālā.

Gulbis ceturtdaļfinālā rīt, 3. jūnijā, tiksies ar turnīra 6. numuru – čehu Tomāšu Berdihu, kurš trīs setos uzvarēja amerikāni Džonu Isneru.