Gripa, difterija un tuberkuloze paņēmusi jau 35 bērnu dzīvības; mediķus satrauc vecāku bezatbildība

0 komentāri

Mediķi noraizējušies par vecāku neapdomīgo attieksmi pret savu bērnu veselību, viņus nevakcinējot pret izplatītākajām infekciju slimībām. Diemžēl vairāki desmiti bērni pēdējos gados tieši tādēļ zaudējuši dzīvību. Lielākoties vecāki internetā ieguvuši alternatīvu viedokli par vakcīnu nedrošumu un pakļauj savas atvases spēlei ar dzīvību. Lai izglītotu vecākus, kā arī slimajiem bērniņiem izveidotu atbilstošu vakcinācijas plānu, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā izveidots speciāls vakcinācijas centrs.

Visbiežāk bērnu dzīvību paņēmušas tādas infekcijas kā gripa, tuberkuloze un difterija, kā arī A un B hepatīts un rota vīrusa infekcija. Lai arī vakcināciju pret šīm slimībām pilnībā apmaksā valsts, neviens no mirušajiem bērniem pret tām nav bijis potēts. Turklāt vairāk nekā 700 bērniem, kuri arī nav bijuši vakcinēti pret šīm infekcijām, ilgstoši un smagi nācies ārstēties slimnīcas intensīvajā terapijā.

Mediķi teic, diemžēl tieši vecāki, salasoties internetā spekulatīvus rakstus par to, ka vakcīnas nav drošas, aizvien biežāk izlemj bērnu nevakcinēt. Ārsti akcentē, ka Latvijā neviens bērns no vakcīnas nav miris. Tomēr pieaug to gadījumu skaits, kad bērniņu nemaz nevar vakcinēt pēc valsts noteiktā plāna, piemēram, ja mazulis ir priekšlaicīgi dzimis, vai ja tam ir kāda hroniska kaite.

Jaunizveidotais bērnu klīniskās universitātes vakcinācijas centrs paredzēts, lai slimajiem bērniņiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar tikt potēti saskaņā ar vakcinācijas kalendāru, speciālisti varētu izveidot vispiemērotāko individuālo plānu. Šeit bērnu vecāki varēs saņemt arī infektologu konsultācijas un vajadzības gadījumā bērniņš pēc vakcinācijas varēs palikt stacionārā uz novērošanu. Jāpiebilst, ka ar ģimenes ārsta nosūtījumu, vakcinācija šai centrā būs pieejama jebkuram bērnam.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas