Gripa, difterija un tuberkuloze paņēmusi jau 35 bērnu dzīvības; mediķus satrauc vecāku bezatbildība

0 komentāri

Mediķi noraizējušies par vecāku neapdomīgo attieksmi pret savu bērnu veselību, viņus nevakcinējot pret izplatītākajām infekciju slimībām. Diemžēl vairāki desmiti bērni pēdējos gados tieši tādēļ zaudējuši dzīvību. Lielākoties vecāki internetā ieguvuši alternatīvu viedokli par vakcīnu nedrošumu un pakļauj savas atvases spēlei ar dzīvību. Lai izglītotu vecākus, kā arī slimajiem bērniņiem izveidotu atbilstošu vakcinācijas plānu, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā izveidots speciāls vakcinācijas centrs.

Visbiežāk bērnu dzīvību paņēmušas tādas infekcijas kā gripa, tuberkuloze un difterija, kā arī A un B hepatīts un rota vīrusa infekcija. Lai arī vakcināciju pret šīm slimībām pilnībā apmaksā valsts, neviens no mirušajiem bērniem pret tām nav bijis potēts. Turklāt vairāk nekā 700 bērniem, kuri arī nav bijuši vakcinēti pret šīm infekcijām, ilgstoši un smagi nācies ārstēties slimnīcas intensīvajā terapijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mediķi teic, diemžēl tieši vecāki, salasoties internetā spekulatīvus rakstus par to, ka vakcīnas nav drošas, aizvien biežāk izlemj bērnu nevakcinēt. Ārsti akcentē, ka Latvijā neviens bērns no vakcīnas nav miris. Tomēr pieaug to gadījumu skaits, kad bērniņu nemaz nevar vakcinēt pēc valsts noteiktā plāna, piemēram, ja mazulis ir priekšlaicīgi dzimis, vai ja tam ir kāda hroniska kaite.

Jaunizveidotais bērnu klīniskās universitātes vakcinācijas centrs paredzēts, lai slimajiem bērniņiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar tikt potēti saskaņā ar vakcinācijas kalendāru, speciālisti varētu izveidot vispiemērotāko individuālo plānu. Šeit bērnu vecāki varēs saņemt arī infektologu konsultācijas un vajadzības gadījumā bērniņš pēc vakcinācijas varēs palikt stacionārā uz novērošanu. Jāpiebilst, ka ar ģimenes ārsta nosūtījumu, vakcinācija šai centrā būs pieejama jebkuram bērnam.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas