Grib panākt, ka 80% bērnunamu audzēkņu tomēr aug ģimeniskā vidē

0 komentāri

Tiek cerēts, ka Latvijā piecu gadu laikā 80% no bērnunamos dzīvojošiem bērniem augs ģimeniskā vidē – pie aizbildņiem, audžuģimenēm vai adoptētājiem, liecina Labklājības ministrijas plāns.

Lai tas notiktu, un tiešām 80% bērnunamu bērnu augtu ģimenēs, šoreiz nepietiks vien ar ierēdņu plāniem vai valsts finansējumu. Ir nepieciešams, lai Latvijā būtu arī ģimenes, kuras gatavas savā paspārnē paņemt bez vecāku gādības palikušu bērnu. Lai uzrunātu potenciālās ģimenes, uzsākta sociālā kampaņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Patlaban par bērnu namu Latvijā savas mājas sauc vairāk nekā 1,5 tūkstoši bērnu un pusaudžu. Šīs dažādiem mītiem apvītās institūcijas Latvijā ir atliekas no padomju laikiem, ko 20 gadu laikā tā arī nav izdevies likvidēt, vēsta TV3 Ziņas.

Bērnu tiesību aizsargi uzskata, ka jau pašlaik Latvijā esot vērojama pozitīva tendence. Patlaban pieaug to bērnu skaits, kam atrodas audžuģimenes, un samazinās arī bērnunamos nonākušo skaits. Tomēr nereti arī šī situācija nav nemaz tik rožaina.

Skaties foto:

Laila Rieksta-Riekstiņa, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve:

Visbiežāk bērni, kas tiek šķirti no ģimenes, nonāk pie aizbildņiem. Tātad apmēram pieci tūkstoši bērnu Latvijā aug audžuģimenēs, pie saviem tuviniekiem. Taču reizēm ir tā, ka tuvinieki nemaz nevēlas bērnus uzņemt. Tāpat gadās tā, ka, izvērtējot situāciju šajās tuvinieku ģimenēs, tiek secināts, ka bērni nemaz nedrīkst pie viņiem atrasties, jo viņu dzīvesveids būtiski neatšķiras no tā dzīvesveida, kāds bija viņu vecākiem.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas