Grib ieviest kārtību, ka skolēniem obligāti jāiemācās peldēt

1 komentārs

Ar jaunu sparu aktualizēts jautājums par peldētmācības ieviešanu Latvijas skolās. Pēc pēdējās traģiskās nedēļas nogales, kad Latvijas ūdenstilpnēs noslīka astoņi cilvēki, Latvijas Peldēšanas federācija sākusi parakstu vākšanu par valsts līdzfinansētu peldēšanas stundu.

Šo ideju atbalsta arī daudzu bērnu vecāki, taču Izglītības ministrijā atbild, ka tam būs grūti atrast naudu. Aprēķināts, ka papildus būtu nepieciešams vismaz miljons eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Glābšanas dienestā norāda, ka visbiežākais noslīkšanas cēlonis ir pārgalvība, alkohola reibums, veselības problēmas, arī vecāku nolaidība, nepieskatot savus bērnus. Jau ziņojām, ka svelmainajā sestdienā noslīka seši cilvēki, tostarp 12 gadus veca meitene, bet svētdien ūdens paņēma vēl divu cilvēku dzīvības.

“Statistika liecina, ka Latvijā ik gadu noslīkst milzīgs skaits – 150 līdz 200 –  cilvēku. Šogad līdz šim noslīkuši 54. Mūsu valstī noslīkšana kā nāves cēlonis konstatēts aptuveni piecreiz biežāk nekā citās Eiropas Savienības valstīs,” stāsta Viktorija Gribuste, VUGD pārstāve.

Latvijas Peldēšanas federācijā uzskata, ka viens no risinājumiem būtu peldētmācības ieviešana visās Latvijas skolās. Peldētmācību, piemēram, otrajām klasēm vajadzētu noteikt kā izvēles priekšmetu. Par obligātu to varētu noteikt tikai tādā gadījumā, ja valstī uzbūvētu vēl vismaz 20 baseinus.

Tomēr Peldēšanas federācija negrasās padoties. Portālā manabalss.lv ir uzsākta parakstu vākšana par peldētmācības ieviešanu skolās. Federācijā aprēķinājuši, ka viena bērna apmācībai nepieciešamais valsts līdzfinansējums būtu 1,42 eiro par vienu nodarbību.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Peldētājs
    0

    Peldētājs

    Interesanti, ka LPF ir iesniegusi šo priekšlikumu, bet LPF prezidents PONE pat nav parakstījis, tad kāda jēga mums parakstīties, ja pat augstās amatpersonas šo visu ignorē? KĀRTĒJAIS FUJ LPF!!!

    13.07.2015 13:22

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas