Grāmatu lasīšana bērniem nav izgājusi no modes

0 komentāri

Lai arī skolēnu brīvlaiks daudziem vispirms asociējas ar vasaras baudīšanu brīvā dabā, šodien Vērmanes dārzā atklāta Bērnu grāmatu nedēļa. Tās mērķis ir mudināt skolēnus vasaras izklaižu plānos iekļaut arī grāmatu lasīšanu.

Neraugoties uz to, ka pēdējos gados arvien lielāko lomu bērnu brīvā laika pavadīšanas paradumos spēlē modernās tehnoloģijas, grāmatu lasīšana nav tik nepopulāra, kā varētu šķist.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

11 gadus vecā skolniece Lote, kura piedalās Bērnu grāmatas nedēļas pasākumos, atzīst, ka lasīšana viņas vienaudžu vidū joprojām ir modē. Viņai mājās jau kopš janvāra krājoties kaudze ar literatūru, ko gribas izlasīt, bet laika trūkuma dēļ vēl nav sanācis. Vasaras brīvlaikā viņa apņēmusies nodoties lasīšanai, kaut arī skolas laikā Lote lasot vai ik dienu.

”Man vairāk patīk tādas, kas nav pasaku grāmatas, vairāk no realitātes – dzīvesstāsti vai kas tāds, jo īpaši par cilvēkiem, viņu attiecībām, par draudzību,” teic Lote. Ar jaunākajām grāmatām, kas vēl nav bibliotēkā, viņa mainoties ar draugiem un klasesbiedriem.

Jau trešo gadu Lote ir viena no bērnu un jauniešu žūrijas dalībniekiem. Šodien atklāts arī jaunais vērtēšanas gads, bet tie, kurus vēl nav piemeklējis lasītprieks, aicināti visu nedēļu piedalīties Bērnu grāmatu nedēļas pasākumos Latvijas bibliotēkās un grāmatnīcās.

Vairāk skaties šajā video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas