Glābēji uzsver, cik svarīgas darbā ir tehnoloģijas

0 komentāri

”Moderno tehnoloģiju izmantošana katastrofu pārvaldīšanā var sekmēt cilvēku, tajā skaitā invalīdu, iespējas saņemt informāciju par to, kas ir noticis un kāda ir nepieciešamā rīcība, kā arī sniegt informāciju par savām vajadzībām,” konferencē Informācijas tehnoloģijas – cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanai akcentēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji.

”Lai samazinātu katastrofas radītās sekas, nozīmīga ir informēšana un izglītošana. Šajā jomā svarīgi atcerēties, ka cilvēki ar invaliditāti informāciju nevar iegūt tradicionālā veidā – lasot, dzirdot vai redzot, līdz ar to glābšanas dienestiem un citām institūcijām jāparedz iespēja izveidot un nodot informāciju audio formātā, viegli lasāmā valodā vai zīmju valodā,” tika akcentēts konferencē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pagājušajās brīvdienās notikušās konferences mērķis – veidot vienotu cilvēku ar invaliditāti izpratni par IT risinājumu nozīmību dzīves kvalitātes uzlabošanai un iespējamiem pieejamības risinājumiem.

Diskusiju sesijā par ES Digitālo Dienaskārtību, kas ir noteikta kā viena no Latvijas prezidentūras vispārējām prioritātēm, uzstājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta civilās aizsardzības eksperts Ivars Nakurts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas