Garkalnes tilta krāsojums ir brāķis, iespējams, būs jādemontē margas

0 komentāri
Garkalnes tilta krāsojums ir brāķis, iespējams, būs jādemontē margas

Pērn vasarā Garkalnes pusē tika veikti vērienīgi ceļu remontdarbi, tostarp sarkanā krāsā nokrāsotas tilta margas. Jau tagad krāsa atlobījusies, un sarkanās plāksnes izmētātas vietējās grāvmalās. Latvijas Valsts ceļi atzīst, ka krāsojums izrādījies remontdarbu veicēju brāķis, kas vainīgajiem būs pašiem jāizlabo. Iespējams, ka margas būs jānojauc un jāved krāsot uz rūpnīcu.

Remontdarbi te notikuši pagājušajā vasarā. Krāsojums uz margām likts, lai autovadītājiem jau pa gabalu būtu redzams, ka šoseja tālāk turpinās uz tilta, tātad jābūt uzmanīgiem, jo agros rītos un vakaros tilts var būt apledojis un jāievēro citi piesardzības pasākumi, piemēram, aizliegts apstāties, lai neizraisītu avārijas situācijas. Tagad gan krāsojums pamatīgi apdrupis, un tā vien izskatās, ka tas te stāvējis jau gadiem, nevis uzklāts salīdzinoši nesen. Margu konstrukcijās var pamanīt, ka dažviet izkritušas skrūves. Viena no tām mētājas turpat, ceļmalā. Uzņēmums Latvijas Valsts ceļi atzīst, ka būvnieku uzražojuši brāķi. Būvdarbus visā garajā posmā veica Binders, bet margu krāsošana bija uzticēta apakšuzņēmējam – Rīgas Tilti. Stāsta Anna Kononova, Latvijas Valsts ceļu pārstāve:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Diemžēl daļa no remontdarbiem padarīta nekvalitatīvi, ir parādījušies defekti pēc ziemas. Ir nolobījusies krāsa, kas ir zināms. Uzņēmējs to zina. Garantijas termiņš ir pieci gadi.

Binders pārstāve skaidro, ka margas bija jānokrāso jau to ražošanas procesa laikā, rūpnīcā, kur tās izgatavotas. Kā izrādījies vēlāk, tur darbs netika paveikts, tādēļ krāsa uzklāta vēlāk un ātri vien nolobījusies. Tagad apakšuzņēmējiem var nākties pat margas nojaukt un vest atpakaļ uz rūpnīcu pārkrāsošanai. Vita Noriņa, Binders preses pārstāve:

Barjeru piegādātājs izvēlējies krāsojuma veidu, kas šajā gadījumā ir neveiksmīgs. Dzelzceļa pārvada rekonstruētājs, SIA Rīgas Tilti, kopā ar piegādātāju testē citas tehnoloģijas, lai izvēlētos atbilstošāko. Pirmdien, 7. martā, mums jāsaņem informācija par izvēlēto tehnoloģiju un piedāvāto risinājumu krāsojuma atjaunošanai. Process notiek garantijas periodā par būvnieku līdzekļiem.

Latvijas Valsts ceļi skaidro, ka šajā posmā atklājušies arī citi defekti. Turpina Anna Kononova:

Ir problēmas šajā posmā ar signālstabiņiem. Vienā malā tie ir nogūlušies no sniega smaguma un nav atliekušies atpakaļ.

Ja iedzīvotāji pamana kādas nebūšanas uz nesen remontētajiem ceļiem, par to var droši ziņot Latvijas Valsts ceļiem, zvanot pa bezmaksas diennakts tālruni: 8000 5555. Ja atklāsies brāķis, valsts pieprasīs būvniekiem veikt uzlabojumus. Lielākoties šādiem ceļiem garantijas termiņš ir no 5, dažkārt līdz pat 20 gadiem.

Foto

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas