Garīdznieki: Advente ir pārdomu, nevis veikalu “ķemmēšanas” laiks

0 komentāri

Mācītāji visā pasaulē aicina nepārvērst Ziemassvētkus par iepirkšanās drudzi – Advente ir pārdomu, nevis veikalu “ķemmēšanas” laiks.

Nosaukums Advente vai Advents cēlies no latīņu vārda un nozīmē “atnākšana”. Šis laiks tiek saistīts ar gavēni, mieru, klusumu un pārdomām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šā klusā laika simboli ir Adventes vainags un svecītes. Šajā laikā daudzi gavē, savā ikdienā mēģinot atteikties no lietām, kas viņiem traucē: kādam tā ir atteikšanās no gaļas ēdieniem, citam tā ir atteikšanās no kaitīgiem ieradumiem vai arī no ilgstošas televīzijas skatīšanās un ”dzīvošanas” internetā.

Gaidot Ziemassvētkus, daudzviet Latvijā nedēļas nogalē notiks dažādi svētku ieskaņas pasākumi. Svētdien Rīgā plkst. sešos vakarā tiks iedegta Rīgas galvenā egle, sāks darboties Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā un Ziemassvētku tirdziņi citviet. Svētku egles tiks iedegtas gandrīz visās Latvijas pilsētās, tāpat gaidāmi arī citi pasākumi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas