Gandrīz 100 skolas nespēs nokomplektēt 10. klases Izglītības un zinātnes ministrijas grozījumu dēļ

0 komentāri

Pieņemot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātos grozījumus, kas paredz minimālā skolēnu skaita noteikšanu vidusskolas 10. klases atvēršanai, grūtības ar 10. klases atvēršanu nākamajā mācību gadā varētu rasties 98 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Kā liecina IZM rīcībā esošie operatīvie dati un analīze, novadu teritorijās mazāk par 14 skolēniem 10. klasē ir 64 vispārējās izglītības iestādēs. Novadu pilsētās un Pierīgas novados mazāk par 18 skolēniem 10. klasē ir 11 vispārējās izglītības iestādēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt republikas pilsētu teritorijās mazāk par grozījumos paredzētajiem 22 skolēniem 10.klasē ir 23 vispārējās izglītības iestādēs.

IZM gan akcentē, – lai arī ir iespējamas pašvaldības, kurās izglītības iestādēs skolēnu skaits 10. kasē varētu būt mazāks par grozījumos minēto, tas nenozīmē skolu slēgšanu, jo skolā mācības turpinās 11. un 12. klasē, kā arī nākamajā mācību gadā izglītības iestādē ir iespējas atvērt 10. klasi.

Kā vēstīts, IZM rosinās noteikt, ka novadu un republiku pilsētu pašvaldības nepārdala mērķdotāciju, lai nodrošinātu to administratīvajā teritorijā esošo izglītības iestāžu pedagogu darba samaksu vidējās izglītības pakāpē, ja novadu izglītības iestādēs 10. klasē ir mazāk par 14 skolēniem. Attiecīgi novadu pilsētām, kā arī tādiem novadiem kā Ādaži, Babīte, Carnikava, Ikšķile, Inčukalns, Ķekava, Lielvārde, Mārupe, Olaine, Salaspils, Saulkrasti un Stopiņi minimālais skolēnu skaits 10.klasē varētu būt 18 skolēni, savukārt republikas pilsētās – 22 skolēni.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas